"Bilić logičan nastavak na Dalića"

13.07.2026.

14:06

Autor: I.B./Americana Extra/HRT

Mihovil Topić i Robert Jelečević u podcastu Americana Extra
Mihovil Topić i Robert Jelečević u podcastu Americana Extra
Foto: Screenshot / Youtube

Slaven Bilić novi/stari je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije nakon odlaska Zlatka Dalića, objavio je HNS, a njegov povratak na klupu Vatrenih komentirali su u podcastu Americana Extra sportski novinari Mihovil Topić i Robert Jelečević.

- Očekivano rješenje. Mislim da je njegov trenerski stil kompatibilan s Dalićevim, neće biti prevelikog šoka. Prije dvije ili tri godine rekao bi Nenad Bjelica, ali sada bi bio preveliki šok. Hrvatska nema preveliki izbor. Imamo trenere koji su bili uspješni u klubovima, ali oni su fokusirani na klupski nogomet, rekao je Topić.


- Bilić, Olić, kao pripadnik mlađe generacije, i Bjelica. Oni su bila tri glavna kandidata. Mislim da se Bilić nametnuo kao rješenje svlačionice, a i netko tko je logičan nastavak na Dalića, dodao je.


Nadovezao se i Jelečević.


- Bilić reprezentaciji donosi jednu mirnoću i mislim da je po crtama ličnosti jako sličan Daliću. Donijet će reprezentaciji mir i stabilnost. On je sada 20 godina iskusniji. Nakon Hrvatske nije vodio reprezentacije, a ni klupska karijera mu nije bila bajna, rekao je.


- Činjenica da je došao do West Hama znači da si elita. Kad dođeš do Premier lige, to je uspjeh, nadovezao se Topić.


Cijeli podcast pogledajte u nastavku.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!