16:31 / 19.12.2021.

Autor: A.M./HRT/Hina

Hajduk i Osijek odigrali bez golova u uzbudljivom derbiju

Livaja u duelu s Lončarom

U derbiju 20. kola Prve HNL Hajduk i Osijek su pred 32.000 gledatelja na stadionu Poljud odigrali 0:0, čime je titula "jesenskog prvaka" pripala Dinamu, koji je u prvom nedjeljnom susretu kao gost porazio Hrvatski dragovoljac s 2:0.

Najvažniji trenutak dogodio se u 11. minuti kada su gosti dobili kazneni udarac. Laszlo Kleinheisler se odličnom varkom u kaznenom prostoru oslobodio Marca Fossatija koji ga je srušio i bio je to je klasičan jedanaesterac. Damjan Bohar pucao je i pogodio, no sudac Fran Jović je tražio ponavljanje udarca jer je Ramon Mierez ranije ušao u šesnaesterac.

Ponovo je pucao Bohar, no ovaj put Lovre Kalinić obranio je izazvavši oduševljenje na punom Poljudu.

Gosti su zaprijetili i u 20. minuti nakon pogreške Stefana Simića i Kalinića, ali lopta je otišla u korner. U 25. minuti s ruba kaznenog prostora pucao je Mierez, no iznad grede.

Možda i jedinu pravu priliku u prvom dijelu Hajduk je imao u 34. minuti. Marko Livaja je pucao, a Marko Malenica je obranio.

Nastavak susreta i dalje je nudio čvrstu i žustru igru, a prvu veliku priliku u drugom poluvremenu vidjeli smo u 68. minuti, kada je Livaja prošao po krilu, ubacio povratnu loptu do Krovinovića koji je pucao pored gola.

U 70. minuti isključen je trener Osijeka Nenad Bjelica nakon protesta što Lovrencsics nije dobio drugi žuti karton zbog starta na Bočkaju. Sudac je procijenio kako je to bio "običan" prekršaj, poslavši gostujućeg trenera na tribinu.

Četiri minute poslije Livaja je pronašao prostor opalivši s 20 metara, ali i njegov udarac je završio pokraj gola. Dvije minute poslije Mierez je gotovo s centra pokušao iznenaditi Kalinića, no nije uspio.

Hajduk je u 80. minuti imao najbolju priliku na utakmici, Livaja je s pet-šest metara pucao iskosa s desne strane pogodivši vratnicu. Pet minuta poslije zaprijetio je Bočkaj, ali je Kalinić bio spreman.

U 90. minuti Hajduk je uspio zatresti suparničku mrežu, ali David Čolina je bio u jasnom zaleđu.

Remi u Splitu je najviše odgovarao Dinamu, koji je u prvom nedjeljnom susretu stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Hrvatski dragovoljac s 2:0.

HAJDUK - OSIJEK 0:0

TIJEK SUSRETA:
--------------------

90+7' - KRAJ!!!

90+1' - Čolina je zatresao sad Osijekovu mrežu, no bilo je zaleđe!

Stipe Biuk u prodoru

90' - šest minuta sudačke nadoknade

81' - Livaja je topovski opalio s desne strane i zatresao Osijekovu vratnicu! Ljubičić se prije toga sjajno othrvao i dao Livaji loptu u prostor!

75' - pritisak Hajduka je sve jači, sad je u jednoj gužvi u šesnaestercu prvo spriječen Livaja, a u nastavku akcije je okušao udarac iz daljine, ali lopta ide pored gola

70' - trener Osijeka Nenad Bjelica dobio je zbog prigovora crveni karton i mora na tribine! Bjelica je inzistirao na žutom kartonu Lovrencsicsu, koji već ima jedan žuti, no sudac se nije složio i nije mu se uopće svidjela ideja o debati s trenerom gostiju

68' - Livaja je s lijeve strane dodao Krovinoviću, on je lažnjakom izbacio čuvara, no udarac ljevicom nije bio najbolji i lopta je prošla uz vratnicu!

66' - Umjesto Fossatija i Biuka u igri su kod Splićana Atanasov i Čolina

58' - Livaja je dao povratnu loptu Biuku, no mladi nogometaš Hajduk je izgubio ravnotežu

Hajduk - Osijek

55' - Žaperov udarac glacom ide preko gola

51' - dalekometno prijeti Livaja nakon presječenog dodavanja Osijeka na sredini terena. Čini se da je Hajduk puno odlučnije ušao u nastavak derbija

48' - lopta nakon ubačaja s desne strane dolazi Livaji, no nije ju dobro primio

46' - počelo je drugo poluvrijeme!

45+4' - poluvrijeme završava bez golova, Osijek je bio bolji, no zasad je na Poljudu rezultat koji bi Dinamo ostavio na prvom mjestu uoči zimske stanke

44' - Kalinić brani slobodan udarac Bočkaja dosuđen zbog prekrđaja nad Mierezom s više od 30 metara!

38' - Simić je igrao rukom u Osijekovom šesnaestercu nakon udarca iz kuta, moglo je to biti itekako opasno za Malenicu

34' - prva prilika Hajduka, Livaja je pucao iskosa s desne strane, brani Malenica, a Livaja nakon odbijene lopte opet puca, no ovaj put lopta ide preko gola!

28' - Mlakar ne može nastaviti nakon što ga je u glavu udario Čeberko, koji je zbog toga "požutio". Mlakar izlazi iz igre, a mijenja ga Ljubičić

Ukazivanje pomoći

26' - Mierez puca preko gola. Hajduk tek treba osmisliti nešto stvarno opasno po mrežu gostiju

23' - opet iz kontre prijeti Osijek, koji je zasad bolja momčad

22' - slobodni udarac za Hajduk izveo je Biuk, ubacuje u sredinu, no tamo nema nikoga

20' - Mierez je krenuo u kontru, no nekako loptu izbacuje Simić!

13' - novi pokušaj Bohara brani Kalinić!!!

Bohar puca s bijele točke

12' - Bohar je zabio s bijele točke, no Mierez je ušao prerano u kazneni prostor i jedanaesterac će biti ponovljen

11' - Kleinheisler je izborio kazneni udarac nakon prekršaja Fossatija

10' - novi prodor Bohara na desnoj strani, no opet se obranio Hajduk

7' - ulazi Bohar u Hajdukov kazneni protor, ali nema nikoga na povratnoj lopti, hvata je Kalinić

5' - sudar glavama Mlakara i Miloša, u kojem je lošije prošao Miloš. Ukazana mu je pomoć na travnjaku i nastavlja utakmicu

Navijači Hajduka na Poljudu

1' - počeo je poljudski derbi!

Uoči derbija 20. kola objavljene su i početne postave:

Hajduk (4-3-3): Kalinić - Lovrencsics, Simić, Elez, Melnjak - Fossati, Vuković, Krovinović - Biuk, Livaja, Mlakar

Osijek (3-5-2): Malenica - Lončar, Škorić, Čeberko - Miloš, Žaper, Nejašmić, Kleinheisler, Bočkaj - Mierez, Bohar