09:47 / 26.05.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT/crofutsal.com

1.HMNL: Split Tommy u finalu, Futsal Dinamo i Novo Vrijeme igraju majstoricu

Malonogometaši Split Tommyja plasirali su se u finale 1.HMNL, dok će Futsal Dinamo i Novo Vrijeme Apfel igrati treću, odlučujuću utakmicu.
Malonogometaši Split Tommyja prvi su finalisti doigravanja za prvaka Hrvatske, dok će Futsal Dinamo i Novo Vrijeme Apfel igrati treću, odlučujuću utakmicu.

Split Tommy je dobio i drugi polufinalni dvoboj protiv Crnice. Nakon što je u prvom susretu kao domaćin svladao Šibenčane sa 6:1, bio je bolji i u uzvratu na Baldekinu pobijedivši domaćine 3:2 nakon produžetaka.

Crnica je dvaput vodila protiv favoriziranog Split Tommyja. Dragan Vuković je u petoj minuti pogodio za domaćine, a Alen Marić u 18. za goste. U produžecima je Josip Radić ponovno doveo Crnicu u vodstvo (43), pri čemu je Splitov Luka Perić zaradio crveni karton. Ipak, u 45. minuti utakmice Josip Suton donosi izjednačenje Splitu, a Maro Đuraš u 49. pogađa za konačno slavlje gostiju iz Splita.

Novo Vrijeme Apfel uzvratilo je Futsal Dinamu te izborilo treću, odlučujuću utakmicu za plasman u finale doigravanja 1. HMNL. Dinamo je slavio 3:1 u prvom polufinalnom dvoboju, a Makarani su uzvratili s uvjerljivih 4:0 u drugom susretu.

Strijelci za Novo Vrijeme Apfel bili su Eduardo (10), Vedran Matošević (18-autogol), Igor Osredkar (28) i Duje Bajrušović (38).

Drugog sudionika finala doznat ćemo u utorak u Zagrebu gdje će igra treća utakmica.

Split Tommy dosad ima šest naslova, dok su Futsal Dinamo i Novo Vrijeme u lovu na prvi naslov prvaka Hrvatske.