"Modrić je pokazao i dokazao da je još uvijek majstor"

28.06.2026.

02:29

Autor: Americana/I.L./HRT

Ješe i Matteoni o Modriću

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić još je jednom bio jedan od ključnih igrača u pobjedi nad Ganom (2:1), kojom su Vatreni izborili plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva. 

U emisiji Americana Vedran Ješe i Robert Matteoni istaknuli su kako je upravo Modrić još jednom potvrdio svoju klasu, posebno nakon kritika koje je dobio nakon prve dvije utakmice.


- Vratio bih se na Perišića i Modrića. Pričali smo nakon utakmice s Engleskom kada su svi napadali Modrića, a ja sam govorio da nije normalno napadati ga. Svakom se može dogoditi jedna, pa i dvije loše utakmice. Ali poznavajući njegov karakter i kvalitetu, zbog kojih je bio najbolji igrač svijeta, znao sam da će se svojim radom izdići iznad te lošije forme. Danas je pokazao i dokazao da je još uvijek majstor, rekao je Ješe.


Posebno je dojmljiva bila njegova igra u završnici. U šestoj minuti sudačke nadoknade, u svom 201. nastupu za Vatrene, Modrić je uklizao na poziciji lijevog beka.

- Jedan od razloga je što je danas igrao malo više na "šestici", kao što je cijelu sezonu igrao u Milanu, gdje se odlično snalazio na toj poziciji. Kada je u završnici uklizao i osvojio jednu loptu, vidjelo se da je pun energije i da je fizička kriza iza njega, rekao je Matteoni.

video thumb

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!