Moramo biti jaki, strpljivi i boriti se, poručio je hrvatski napadač Igor Matanović uoči susreta protiv Portugala u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva u SAD, Meksiku i Kanadi.
30.06.2026.
00:30
Autor: P.K./HRT/Hina
Moramo biti jaki, strpljivi i boriti se, poručio je hrvatski napadač Igor Matanović uoči susreta protiv Portugala u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva u SAD, Meksiku i Kanadi.
- Danas smo ih prvi put analizirali. Moramo biti jaki i boriti se. Portugal će imati više posjeda jer imaju kvalitetu u veznom redu. Moramo biti strpljivi i iskoristiti priliku kada nam se ukaže, rekao je Matanović i dodao:
- Znamo da su Portugalci dobri te da moramo čuvati njihove najvažnije igrače. Ronaldo može zabiti gol ni iz čega. Ako njega budemo dobro čuvali i sve dobro odradimo, možemo ih pobijediti.
Prisjetio se posljednjeg ogleda protiv Portugala.
- Moramo biti strpljivi. Imaju veliku kvalitetu u obrani i veznom redu. Sjećam se i posljednjeg puta kada sam radio presing na Vitinhu. To je jako teško, dodao je sa smiješkom.
Poručio je kako Vatreni trebaju nastaviti na krilima posljednje dvije pobjede protiv Paname i Gane.
- I nama je trebalo vremena, kada gledam prijateljske utakmice, nismo bili zadovoljni. Dobro smo reagirali protiv Engleske. Protiv Paname nam je bilo teško, ali smo pobijedili. Protiv Gane bili smo odlični, dobro smo se branili, zabili smo sjajan gol i tako moramo nastaviti.
Do sada su na prvenstvu golove zabili Musa i Budimir, još se Matanovića čeka.
- Bio bih sretan da bilo tko zabije. Najvažnije je da pobijedimo, naravno da bih volio zabiti, ali to je na drugom mjestu.
Hrvatska će ponovo igrati u Torontu uz veliku podršku naših navijača.
- Vidio sam nakon utakmice s Ganom brojna videa na Instagramu. Bilo je isto kao u Njemačkoj, Stuttgartu, Hamburgu, to je nešto najljepše vidjeti kao igrač koliko navijači vole našu Hrvatsku. Hvala im na podršci, a mi ćemo dati sve od sebe da idemo dalje.
Kazao je kako je za njega Ronaldo idol.
- On je za mene idol. Nije najbolji nogometaš, sada smo vidjeli da je to Messi. Uvijek je bio nogometaš kojeg sam pratio, sada ima 41 godinu, još jedan od najboljih, moramo ga čuvati i velika mi je čast igrati protiv njega, poručio je na kraju.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora