Dejan Lovren u Americani: Teže je gledati nego igrati

02.07.2026.

23:23

Autor: Americana/I.L./HRT

Dejan Lovren u Americani: Teže je gledati nego igrati

Bivši hrvatski reprezentativac Dejan Lovren gostuje u studiju emisije Americana uoči dvoboja Hrvatske i Portugala u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva te priznao kako mu je teže pratiti utakmice izvan terena nego igrati ih.

Lovren, član srebrne generacije iz Rusije 2018. i brončane iz Katara 2022., od reprezentacije se oprostio 2023. godine.


- Definitivno je teže gledati od kuće i pratiti ih s deset tisuća kilometara udaljenosti. Bodrim ih svim srcem. Žao mi je što nisam tamo, ali uz njih sam i vjerujem u ove momke, rekao je Lovren.


Otkrio je i da je uoči utakmice razgovarao s nekadašnjim suigračima.


- Jučer smo se čuli Šime Vrsaljko, Mateo Kovačić i ja. Razmijenili smo pozitivne riječi, bilo je i malo šale kako bismo svima izmamili osmijeh na lice, kazao je.


Uoči ogleda s Portugalom izrazio je optimizam.


- Iskreno vjerujem da možemo sve u ovoj utakmici. Bit će teško, ali moguće je. Gledajući što je Luka napravio protiv Gane u završnici, volio bih ga takvog vidjeti i večeras. Neka ostave srce na terenu i daju sve od sebe. Vjerujem u ove momke, poručio je Lovren.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!