Dan je uoči odlučujuće utakmice Hrvatske na Svjetskom nogometnom prvenstvu. Sutra u 23 sata po našem vremenu Vatreni igraju posljednju utakmicu u skupini protiv Gane. Nakon poraza od Engleske i pobjede nad Panamom, za plasman u za plasman u šesnaestinu finala trebao bi nam biti dovoljan i bod. Navijači su, kao i uvijek kada igra Hrvatska - puni optimizma.
Rekviziti su spremni, zastave se ponosno vijore, kape i dresovi još se kupuju.
- Ići ćemo do polufinala 100 posto, poručuje navijač iz Rijeke.
- Ja sam veliki optimist, ali da će biti teško, hoće, navodi drugi navijač.
- Ukupno 3:0 protiv Gane. Nismo mi ni Engleska ni Panama, tako da dobit ćemo mi njih 3:0 bez problema, optimistično poručuje treći navijač.
Navijači imaju svoj idealan sastav i formulu za pobjedu. Analizira se protivnik, razrađuje strategija.
- Izaći do centra s masom, podijeliti teret na sve vezne igrače i onda izbaciti Budimira, pojašnjava navijač u Zagrebu.
- Pobijedit ćemo 7-1, optimistično poručuje navijač iz Bjelovara.
Takvim tempom vjeruju - i finale je naše.
- BiH i Hrvatska bit će u finalu i BiH će pustiti Hrvatsku da pobijedi, kroz smijeh je rekao jedan navijač.
Philadelphia u znaku Vatrenih
Put do finala sanjaju i navijači u Philadelphiji. Danas će pripremati glasnice i odraditi generalnu probu navijanja.
- U Philadelphiji se očekuje jedna dobra atmosfera, puno gostiju iz cijele Amerike, najviše iz New Yorka, New Jerseyja, pa onda iz Clevelanda, Chicaga, Los Angelesa. Dolaze i iz Kanade sigurno, Hrvati iz Toronta i čak iz Hrvatske će biti dosta naših, kazao je
Daniel Pedisich.
Tisuće kilometara od domovine, a srce svima ispunjeno.
- Ovo je prvi put da vidim veći broj Hrvata u Philadelphiji, stvarno se radujem tome i super mi je što ćemo svi slaviti zajedno i što će biti gomila kockica, poručuje
Wilma.
I u srcu SAD-a, u Kansas Cityju, Hrvati s američkom adresom bodre Vatrene.
- Planiramo peći ćevape i kobasice. Imamo i hrvatski bend
Hrvatski običaji koji će nas zabavljati prije i poslije utakmice. Prošli put došlo je 450 ljudi, a sutra očekujemo 600, rekla je
Lori.
Zamjenik ministra vanjskih poslova Gane gledat će utakmicu u Dubrovniku, želi sreću i jednoj i drugoj momčadi.
- U problemu sam i ako pobijedimo i ako izgubimo. Pobijedimo li, mladići bi me ovdje mogli nešto pitati, a izgubimo li, bojim se da će me ismijavati. U svakom slučaju, drago mi je da imamo prijateljsku, kompetitivnu utakmicu. Nadam se da će Gana pobijediti, poručio je zamjenik ministra vanjskih poslova Gane
James Gyakye Quayson.
Naši navijači diljem svijeta rekli su svoje, Hrvatska je za njih pobjednik, a točan rezultat uskoro ćemo saznati.