Rumunji nakon "Kosovo je Srbija": UEFA nije izrekla kaznu zbog zastave "Velike Mađarske"

13.09.2023.

10:00

Autor: M.Š./HRT

Incident na utakmici Rumunjska - Kosovo

Incident na utakmici Rumunjska - Kosovo

Foto: George Calin / Inquam Photos via REUTERS

Rumunjski nogometni savez očekuje da će biti kažnjen zbog isticanja zastave s natpisom "Kosovo je Srbija" tijekom utakmice kvalifikacija između Rumunjske i Kosova. 

Podsjetimo, tijekom jučerašnjeg susreta je istaknut sporni transparent, a i domaći navijači su uzvikivali "Kosovo je Srbija", što je dovelo do 45-minutnog prekida i molbi službenog spikera da se to ne radi jer će biti kažnjeni.

Kako stvari stoje, a znamo da je UEFA osjetljiva na miješanje politike i sporta, Rumunji bi mogli biti kažnjeni.

Na samom terenu, slavili su 2:0 protiv Kosova i napravili korak prema plasmanu na EURO 2024. 

Jedino, u Bukureštu se nadaju da će UEFA biti "milosrdna" jer primjerice na utakmici Mađarska - Estonija bila je istaknuta zastava "Velike Mađarske", a kojom se prisvaja i dio teritorija današnje Rumunjske.

UEFA tada nije kaznila Nogometni savez Mađarske.

Neslužbeno se govori da bi Rumunjska mogla biti kažnjen igranjem pred praznim tribinama u sljedećem susretu. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!