Barcelona se kroz dramu penala probila do finala Superkupa

Nakon drame penala Barcelona je s 4:3 (1:1) prošla Real Sociedad i izborila finale španjolskog Superkupa.

Barca je povela u 39. minuti golom De Jonga, koji je zabio glavom na centaršut Griezmanna. Real Sociedad je izjednačio u 51. minuti. De Jong je igrao rukom i poklonio kazneni udarac suparniku, a Oyarzabal je bio precizan s bijele točke.

Više nije bilo golova u 90 minuta, kao ni u produžecima, pa je odluka pala tek nakon penala. Neprecizni su kod Sociedada bili Oyarzabal, Jon i Jose, a kod Barce je promašio De Jong, no zabili su Dembele i Pjanić. Potom su ipak precizni za Sociedadad bili Merino i Januzaj, promašio je pak Griezmann, no u posljednjem, odlučujućem udarcu precizan je ipak bio Riqui Puig.

Barcelona u finalu čeka boljeg iz dvoboja Real Madrida i Athletic Bilbaoa.