Gojo i Konjuh propustili prilike i ostali bez Australian Opena

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u glavni ždrijeb prvog Grand Slama sezone Australian Opena nakon što ju je u trećem kolu kvalifikacija zaustavila iskusna Talijanka Sara Errani.

Finalistica Ronald Garrosa iz 2012. godine bila je bolja od Konjuh 3:6, 6:2, 6:4 nakon dva sata i dvije minute igre.

Konjuh je odlično krenula osvojila prvi set, imala break priliku u prvom gemu drugog seta, no Errani uvjerljivo stiže do 1-1 u setovima sa 6:2. U trećem setu Talijanka ekspresno odlazi do 4:0, Konjuh se vraća do 4:4, no zatim gubi dva gema u nizu i meč. Konjuh je trenutačno 476. tenisačica svijeta i pokušava se ponovno vratiti među najbolje na svijeta nakon oporavka poslije operacije lakta.

Veliku priliku za prvi Grand Slam nastup imao je i Borna Gojo, ali poražen je u trećem kolu kvalifikacija od Švicarca Henrija Laaksonena 6:7 (7-4), 6:4, 7:6 (10-7) nakon dva sata i 53 minuta igre. Hrvatski tenisač je u trećem setu servirao za pobjedu, ali nije iskoristio 30-0 i 5:4 na svojem servisu.

Zbog pandemije koronavirusa kvalifikacije se održavaju u Dubaiju (žene) i Dohi (muški), a prvi Grand Slam turnir u Melbourneu je pomaknut na novi termin u veljači.