Odlična Hrvatska u reprizi finala EP-a uzvratila Španjolcima

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u prvoj pripremnoj utakmici u ovoj godini reprezentaciju Španjolske sa 31:28 (17:14).

➡️ Červar: Dobro da je bilo nedostataka, inače bi mislili da smo spremni

U reprizi finala prošlog Europskog prvenstva, susretu EHF Euro kupa u Poreču,  oslabljeni Kauboji su odigrali izvrsno  i imali i do sedam golova prednosti. Uzvrat je 9. siječnja u Madridu, također uz prijenos na Drugom programu HTV-a.

Oslabljeni neigranjem Karačića, Šege, Štrleka i Stepančića izabranici Line Červara odigrali su sjajno, nakon nešto slabijih prvih pet minuta preuzeli su igru u svoje ruke i imali i do sedam golova prednosti.

Španjolci su na početku poveli s 1:3, imali su i napad za "plus tri", no u 10. minuti Željko Musa je s crte izjednačio na 3:3, a u 13. minuti Hrvatska je prvi put povela s 5:4. Dva gola prednosti stekli smo preko Čupića u 17. minuti (9:7), a minutu kasnije Mandić je pogodio za najvećih 10:7. Smanjio je Alex Dušebajev na 10:9, no Marić, Mandić i raspoloženi Šebetić održali su nas u vodstvu i na poluvrijeme smo krenuli s prednošću 17:14.

U drugo poluvrijeme krenuli smo odlično i poveli s 20:15, a vrhunac je došao u 45. minuti, kad je mladi Ivan Martinović, koji je odigrao odličnu utakmicu, istrčao kontru i nakon lijepe varke zabio za najvećih 26:19.

Uslijedilo je malo opuštanje pa su europski prvaci dvije minute prije kraja preko Arina smanjili na 29:27, no uzvratio je Luka Cindrić i pogotkom za 30:27 zaključio utakmicu.

Početkom studenog Španjolska je poražena od Mađarske u Veszpremu 32:29, dok je Hrvatska u Osijeku pobijedila Mađarsku sa 31:27. Dvostruki hrvatsko - španjolski program su susreti 3. i 4. kola. Da nije bilo korone ti bi se susreti igrali u ožujku ove godine. Ali kako su za tada planirane olimpijske kvalifikacije, ovaj tjedan ostao je jedini kao moguća opcija.

Rezultat nije bio u prvom planu, a za obje ekipe ogledi u Poreču i Madridu su  glavne provjere uoči Svjetskog prvenstva u Egiptu koje počinje 13. siječnja.

U odnosu na finale EP-a Hrvatska je imala čak osam promjena, a Španjolci samo jednu. Hrvatsku su do pobjede predvodili Cindrić i Mandić sa po pet golova, dok je Šebetić zabio četiri gola. U španjolskim redovima najefikasniji su bili Dušebajev (6), te Maqueda (4) i Fernandez (4).