Preokret Juventusa u gradskom derbiju

Talijanski nogometni prvak Juventus u 10. je prvenstvenom kolu u gradskom derbiju svladao Torino s 2-1 (0-1).

Torino je bio mnogo bolja momčad u prvom poluvremenu u kojem je stigao i do prednosti kada se N'Koulou (9) najbolje snašao u gužvi pred vratima Juventusa nakon kornera. No, pet minuta potom Zaza je promašio "zicer" za 2-0, da bi u završnici prvog dijela i atraktivan pokušaj Belottija prohujao preko grede.

U nastavku je Juventus preuzeo inicijativu, no nije i stvarao prilike, ali je u sam smiraj utakmice stigao do preokreta. Najprije je McKennie (77) izjednačio na 1-1, da bi Bonucci (89) pogodio za važna tri boda "zebri", oba gola postignuta su glavom i to nakon odličnih ubačaja Cuadrada.

Juventus je s ova tri boda stigao na drugo mjesto ljestvice s 20 bodova, tri manje uz utakmicu više od vodećeg Milana, dok je Torino ostao u zoni ispadanja, 18. sa šest bodova, dva manje od 17. Fiorentine.

U prvoj utakmici dana Lazio je u Ceseni svladao "domaću" Speziju s 2-1 (2-0). Rimljani su do prednosti od 2-0 stigli u prvom poluvremenu, Immobile (15) je postigao prvi gol iz protunapada nakon asistencije Milinković-Savića, dok je drugi pogodak postigao Milinković-Savić (33) iz slobodnog udarca. U nastavku je N'Zola (64) smanjio na 2-1, da bi do kraja susreta gostima poništena još dva pogotka zbog zaleđa.

Mladi hrvatski reprezentativac Martin Erlić ostao je na klupi Spezije koja s 10 bodova zauzima 15. mjesto, dok je Lazio stigao na sedmo mjesto sa 17 bodova, koliko imaju i peti Napoli te šesta Roma.