Hazard opet ozlijeđen, novi problemi za Real

Eden Hazard zadobio je novu ozljedu u domaćem porazu njegovog Real Madrida protiv Alavesa. Gosti su slavili s 2:1, a Hazard je zamijenjen nakon samo 28 minuta provedenih na travnjaku zbog ozljede noge.

➡️Poraz Reala u Madridu od Alavesa, Modrić igrao do 70. minute

Belgijskom reprezentativcu ovo je bio tek treći ligaški početak u prvih 11 ove sezone i četvrti u svim natjecanjima. 29-godišnji Hazard pridružio se Real Madridu 2019. godine iz Chelseaja uz naknadu veću od 150 milijuna funti. Zinedine Zidane i navijači kraljevskog kluba očekivali su puno od Hazarda, ali ozljede su se ispriječile u planovima. Iako doveden kao veliko pojačanje, belgijski reprezentativac upisao je samo 27 nastupa za Zidaneovu momčad.

Eden Hazard je propustio početak sezone zbog ozlijede mišića desne noge i upisao tri nastupa prije nego što je početkom studenog bio pozitivan na koronavirus. Od tada je počeo protiv Villarreala 21. studenog i zabio jedanaesterac u pobjedi u Ligi prvaka prošlu srijedu protiv milanskog Intera, odigravši u tim utakmicama 65, odnosno 78 minuta.

Domaćini su protiv Alavesa započeli bez nekoliko ključnih figura. Kapetan Sergio Ramos i napadač Karim Benzema jako su nedostajali u obrani, odnosno napadu, dok je Zidane nije mogao računati na Carvajala i Federica Valverdea zbog ozljeda.

Real Madrid je ove sezone u 10 utakmica upisao 3 poraza kao u čitavoj šampionskoj sezoni 2019/20. Kraljevski klub u utorak očekuje teško gostovanje u Donjecku protiv Šahtara u 5. kolu Lige prvaka gdje pobjedom imaju priliku potvrditi plasman u drugi krug natjecanja.