PSG remizirao u Parizu s Bordeauxom

U dvoboju 12. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG i Bordeaux su u Parizu igrali 2:2.

PSG je ubilježio još jedan kiks u prvenstvu i to kod kuće protiv Girondins de Bordeauxa, za koji je Toma Bašić igrao do 58. minute.

Poveli su gosti autogolom Timotheea Pembelea, kojemu je to bio debi nastup za Parižane, ali su do poluvremena Neymar iz kaznenog udarca u 27. minuti i Moise Kean minutu poslije doveli PSG u vodstvo. U drugom dijelu je Yacine Adli, koji je napustio  PSG 2019., zabio za izjednačenje na Parku prinčeva.

U prvom subotnjem dvoboju 12. kola Ligue 1 Olympique Marseille je na svom Velodromeu pobijedio Nantes 3:1 popevši se na treće mjesto ljestvice.

Marseille je do pobjede došao samo tri dana nakon što su ispali iz Lige prvaka s četiri poraza i bez postignutoga gola.

U francuskom prvenstvu ide im puno bolje, a protiv Nantesa su lako došli do pobjede golovima Floriana Thauvina, Dimitrija Payeta i Daria Benedetta. Za momčad Andrea Villas-Boasa bila je to prva ligaška utakmica nakon čak tri tjedna. Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu za Marseille.

PSG i dalje vodi s 25 bodova iz 12 utakmica, a ima tri boda više od Lillea koji ima i susret manje. Marseille je na trećem mjestu s 21 bodom, ali i dvije utakmice manje od vodećih Parižana.