Liverpool potpuno nadigrao Leicester i uzeo tri boda

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 9. kola Premier lige nogometaši Liverpoola slavili su kod kuće protiv Leicester Cityja s uvjerljivih 3:0 (2:0).

Bila je to nadmoćna predstava momčadi Jurgena Kloppa s 24 udaraca prema golu protivnika, od čega čak 13 u okvir, tako da je pobjeda mogla biti i uvjerljivija.

Liverpool je došao u vodstvo preko Johnnyja Evansa koji je postigao autogol u 21. minuti, a do kraja poluvremena pogodio je još Diogo Jota u 41. U drugom dijelu, u 86. minuti slavlje Redsa zapečatio je Roberto Firmino.

Zbog ozljeda i koronavirusa trener Jürgen Klopp nije mogao računati na Trenta Alexandera-Arnolda, Joea Gomeza, Jordana Hendersona i Mohameda Salaha.

Liverpool je slavljem stigao na 20 bodova, isto kao i Tottenham s kojim je na vrhu Premier lige. Leicester je četvrti s dva boda manje.

Iako su skoro cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više nogometaši Leedsa su kod kuće odigrali 0-0 protiv Arsenala, koji je ove sezone neprepoznatljiv. "Topnici" su u 51. minuti ostali bez napadača Nicolasa Pépéa, koji je dobio crveni karton zbog nesportsko ponašanja jer je protivničkog igrača glavom udario u glavu.

Nogometaši Arsenala su na 11. mjestu tablice sa 13 bodova, a u zadnjih pet kola Premier lige zabili su samo jedan gol, i to u pobjedi protiv Manchester Uniteda 1-0.

Pobjedom Evertona 3-2 na gostovanju kod Fulhama započeo je nedjeljni program 9. kola, a gostujuća momčad je na londonskom Craven Cottageu postigla sva tri pogotka u prvih 35 minuta.

Everton je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza i sa 16 bodova došao je do šestog mjesta. Fulham je ostao na četiri boda i na 17. poziciji, točno iznad zone ispadanja.

Sheffield United je u nedjelju na domaćem terenu izgubio od West Hama s 0-1, a pobjednički pogodak zabio je Sébastien Haller u 56. minuti preciznim udarcem sa vrha 16-erca.

Tako je Sheffield United ostao na zadnjem mjestu prvenstvene ljestvice sa jednim bodom i tek četiri postignuta gola. A prošle sezone nakon 9. kola Sheffield United bio je deveti sa 12 bodova.

U ponedjeljak će 9. kolo biti zaključeno susretima Burnley - Crystal Palace, te Wolverhampton - Southampton.