Leona Popović 18. u prvoj vožnji, vode Vlhova i Gisin

Hrvatska skijašica Leona Popović ostvarila je 18. vrijeme prve vožnje (55.72) na nedjeljnom slalomu za Svjetski kup u finskom Leviju zaostavši za vodećim dvojcem, Slovakinjom Petrom Vlhovom i Švicarkom Michelle Gisin, jednu sekundu i 40 stotinki.

Kao i u subotnjoj utrci, u kojoj je osvojila 27. mjesto, 23-godišnja hrvatska reprezentativka je imala startni broj 55 i odličnom vožnjom ostvarila 18. vrijeme u vrlo izjednačenoj konkurenciji u kojoj je prvih 12 skijašica bilo unutar jedne sekunde, a za ulazak u drugu vožnju nije smio biti veći od 1.82 sekunde.

Subotnja pobjednica Petra Vlhova i Švicarka Michelle Gisin imale su isto vrijeme (54.32). Treće mjesto u prvoj vožnji osvojila je Švicarka Wendy Holdener s 23 stotinke zaostatka, a četvrta je bila Amerikanka Mikaela Shiffrin sa zaostatkom od 37 stotinki.

Druga hrvatska predstavnica 24-godišnja Andrea Komšić završila je prvu vožnju na 50. mjestu sa zaostatkom od 2.81 sekunde za vodećim dvojcem.

Druga vožnja je na rasporedu od 13.15, uz prijenos na našem Drugom programu.

6. Katharina Liensberger (Aut) +0.57
 7. Mina Fuerst Holtmann (Nor) +0.60