Medvedev preokretom protiv Nadala izborio finale s Thiemom

Ruski tenisač Daniil Medvedev (ATP - 4.) upisao upisao je i četvrtu pobjedu u Londonu svladavši u polufinalu ATP završnice Španjolca Rafaela Nadala (ATP - 2.) 3:6, 7:6 (4), 6:3 nakon dva sata i 37 minuta igre.

Nadal je nakon osvojenog prvog seta servirao u drugom za meč kod 5:4, no ruski tenisač vratio se u susret i oduzeo servis Španjolcu sa "nulom". U tie-breaku Rus je bio bolji i izborio odlučujući set.

Dva breaka napravio je Medvedev u trećem setu, a Nadalu nije dozvolio nijednu break priliku na svojem servisu. Bio je ovo njihov četvrti međusobni meč i prva pobjeda Medvedeva.

Medvedev će u finalu igrati protiv Dominica Thiema koji je u prvom polufinalu u tri seta pobijedio prvog igrača svijeta Novaka Đokovića 7:5, 6:7 (10), 7:6 (5) nakon gotovo tri sata igre.