Gorica preokretom slavila u Šibeniku, bura "sudjelovala" u golovima

U derbiju dvije "hit-momčadi" prvog dijela domaćeg prvenstva, Šibenika i Gorice, slavili su preokretom s 1:0 na 1:3 gosti iz Velike Gorice.

Šibenčani su poveli u sedmoj minuti golom Ampema, a Gorica je izjednačila u 62. minuti pogotkom Čabraje, iako velike "zasluge" za gol idu domaćem vrataru Labroviću. Posve je preokrenuo Joey Suk u 82. minuti, a konačan rezultat postavio je Kristijan Lovrić u sudačkoj nadoknadi. U svim golovima u ovoj čudnoj utakmici značajnu ulogu je imala jaka bura.

U sedmoj minuti Kahlina je ispucao loptu, no vjetar ju je zaustavio i došla je Juriću, a on je dodao do Ampema, koji je lako zabio. Pogodak za izjednačenje u 62. minuti došao je nakon ubačaja Čabraje iz kornera. Vjetar je skrenuo loptu u gol, a Labrović ju je u pokušaju boksanja skrenuo u svoju mrežu.
U 82. minuti potpuni preokret gostima donio je Joey Suk. Lovrić je ubacio iz kornera, vjetar ju je opet nosio opasno prema mreži, domaći braniči su je izbili, no samo do Suka, koji je s nekoliko metara zakucao u mrežu. Konačan rezultat postavio je Kristijan Lovrić još jednim čudnim pogotkom, nakon ispucavanja Labrovića opet je bura pomogla Lovriću da dođe do lopte, te ju je s ruba šesnaesterca poslao u mrežu.

Treća Gorica sada ima 19 bodova iz devet susreta, bod više uz utakmicu više ima drugi Osijek, a sedam bodova više uz također utakmicu više ima vodeći Dinamo. Šibenik je ostao peti sa 13 bodova, ali iz 12 susreta, dok šesti Slaven Belupo i sedmi Hajduk imaju po 11 bodov, no Koprivničani imaju dvije, a Splićani tri odigrane utakmice manje.