Domaće pobjede Šibenke i Vrijednosnica Osijek

Košarkaši Šibenke i VROS Osijeka upisali su pobjede na domaćem parketu u dvobojima 10. kola hrvatskog prvenstva.

Šibenka je s 87:81 (24:14, 19:23, 22:24, 22:20) svladala Zabok i prekinula niz od tri uzastopna poraza. Do treće pobjede u osam odigranih utakmica u HT Premijer ligi domaćine su predvodili Milija Miković i Henrik Širko sa po 19 poena, a obojica su upisala i dvoznamenkasti broj skokova, Miković 11, a Širko deset. Kristijan Andabaka u pobjedu je ugradio 16 poena, a Domagoj Šarić 15. U redovima Zaboka po 14 koševa ubacili su Mladen Primorac i Patrik Jambrović.

U drugoj nedjeljnoj utakmici 10. kola košarkaši Vrijednosnica Osijek ostvarili su treću uzastopnu pobjedu, svladavši kod kuće Adria Oil Škrljevo sa 83:69 (22:20, 32:18, 14:17, 15:14). Nakon izjednačene prve četvrtine Osječani su do poluvremena stvorili 16 koševa prednosti. Gosti nisu imali snage za preokret i najbliže što su se uspjeli približiti bilo je početkom zadnje četvrtine kada su došli na minus sedam poena.

Prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Pavao Paić s 21 košem, a 19 je dodao Arijan Lakić. Najbolji kod gostiju bili su Adnan Arslanagić s 20 koševa, Jure Gunjina s 19 te Arkim Martin Roberson koji je uz 18 poena upisao i 11 skokova.