Mladost - Ortigia te Radnički - Brescia u borbi za Ligu prvaka

Nakon što su završena natjecanja po skupinama na turnirima u Siracusi i Budimpešti, poznate su četiri momčadi koje će se boriti u finalu kvalifikacija za dva mjesta koja vode u vaterpolsku Ligu prvaka.

U finalu turnira u Siracusi igrat će zagrebačka Mladost i talijanska Ortigia, dok će u finalu kvalifikacijskog turnira u Budimpešti igrati Radnički i Brescia.

Susret između Mladosti i Ortigije na rasporedu je u nedjelju u 13 sati, dok će Radnički i Brescia igrati u 16 sati.

Pobjednik susreta Mladost - Ortigia bit će u A skupini Lige prvaka u kojoj su Spandau 04, Olympiakos, Pro Recco, Marseille i Jug Adriatic osiguranje, dok će najbolji iz Budimpešte igrati u skupini B u kojoj su Jadran iz Herceg Novog, Waspo 98 Hannover, Dinamo Tbilisi, Barceloneta i Ferencvaros.

SIRACUSA:

SKUPINA A1

Barcelona - JADRAN SPLIT 8:8
Ortigia - Primorac         8:8

LJESTVICA:
1. CC Ortigia        4    3    1    0    33-21   10
2. CN Barcelona    4    2    1    1    34-20    7
3. VK Jadran Split 4    2    1    1    45-42    7
4. Primorac        4    1    1    2    33-44    4
5. Steaua Bukurešt 4    0    0    4    27-45    0

SKUPINA A2

Mladost - Szolnoki Dozsa          18:18
Pays D'aix Natation - NC Ydraikos 10:0 (bez borbe)

LJESTVICA:
1. Mladost         3    2    1    0    44-31    7
2. Szolnoki Dozsai 3    2    1    0    39-27    7
3. Pays D'aix      3    1    0    2    32-27    3
4. Ydraikos        3    0    0    3    0-30     0

FINALE - 15. studenog (13.00)
Ortigia - Mladost

BUDIMPEŠTA:

SKUPINA B1
1. Radnički         4    2    2    0    45-38     8
2. OSC Budapest     4    2    1    1    48-45     7
3. Sintez Kazan     4    2    0    2    54-47     6
4. Terrassa         4    1    1    2    45-56     4
5. Tourcoing        4    0    2    2    36-42     2

SKUPINA B2
1. Brescia          3    3    0    0    38-7      9
2. Vouliagmeni      3    3    0    1    32-19     6
3. Csmi Digi Oradea 3    1    0    2    20-34     3
4. Enka Istanbul    3    0    0    3    0-30      0

FINALE - 15. studenog (16.00)
Radnički - Brescia