Mladost izborila finale kvalifikacija Lige prvaka

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti izborili su nastup u finalu kvalifikacijskog turnira za plasman u Ligu prvaka koji se održava u Siracusi.

U odlučujućem susretu skupine A2 Mladost je odigrala 18:18 protiv mađarskog Szolnokija što je Žapcima bilo dovoljno za osvajanje prvog mjesta.

Naime, uoči zadnjeg kola Mladost i Szolnoki su vodili u skupini sa po šest bodova, no Zagrepčani su za jedan pogodak imali bolju razliku pogodaka i bio im je dovoljan remi. Na koncu je nakon dramatične završnice završilo 18:18 premda je hrvatski sastav na početku zadnje četvrtine imao +4 (16:12).

Mladost je bolje ušla u susret, povela je 3:1 i 4:2, no mađarski sastav je izjednačio na 4:4. Mladost je potom napravila, možda i ključnu seriju 6:1, pobjegavši na +5 (10:5). U trećoj četvrtini Mađari su smanjili na dva gola zaostatka, no do kraja te dionice Mladost je ipak pobjegla na 16:12.

U posljednjoj četvrtini Szolnoki je odigrao odlično i mađarski sastav je minutu prije kraja izjednačio na 17:17. Srećom, Andro Bušlje je 40 sekundi prije kraja zabio za 18:17, a do kraja je suparnik uspio tek izjednačiti.

Kod Mladosti najefikasniji su bili Konstantin Harkov s pet golova, Lovre Miloš i Mislav Vrlić sa po tri gola, dok su u suparničkim redovima najbolji bili Akos Konarik sa šest, te Adam Nagy sa četiri gola.

Mladost će u nedjeljnom finalu za plasman u Ligu prvaka igrati protiv pobjednika skupine A1, a to je domaćin turnira, talijanska Ortigia.

U Siracusi je nastupio i splitski Jadran koji je u skupini A1 zauzeo treće mjesto nakon što je u susretu posljednjeg kola igrao 8:8 protiv španjolske Barcelone.

Jadran i Barcelona natjecanje u skupini završili su sa po sedam osvojenih bodova, no Barcelona je završila kao druga zbog bolje razlike pogodaka. Splićani će natjecanje u Europi nastaviti u Euro kupu.

SKUPINA A1:

Barcelona - JADRAN SPLIT 8:8
Ortigia - Primorac         8:8

LJESTVICA:
1. CC Ortigia         4    3    1    0    33-21   10
2. CN Barcelona     4    2    1    1    34-20    7
3. VK Jadran Split  4    2    1    1    45-42    7
4. Primorac            4    1    1    2    33-44    4
5. Steaua Bukurešt 4    0    0    4    27-45    0

SKUPINA A2:

Mladost - Szolnoki Dozsa          18:18
Pays D'aix Natation - NC Ydraikos 10:0 (bez borbe)

LJESTVICA:
1. Mladost             3    2    1    0    44-31    7
2. Szolnoki Dozsai  3   2    1    0    39-27     7
3. Pays D'aix          3    1    0    2    32-27   3
4. Ydraikos            3    0    0    3    0-30     0

FINALE - 15. studenog (15.00):

Ortigia - Mladost