Paragvaj uzeo bod Argentini, Messiju poništen gol

U južnoameričkim kvalifikacijama za SP Paragvaj je u trećem kolu izvukao bod (1:1) na gostovanju kod Argentine u Buenos Airesu, što je čak šesti put u zadnjih osam susreta da su Paragvajci remizirali u gostima kod Argentinaca.

Gosti su poveli golom Angela Romera iz kaznenog udarca u 22. minuti, a izjednačio je Nicolas Gonzalez u 41. minuti. Lionel Messi mogao je u 57. minuti donijeti preokret, no njegov pogodak poništen je nakon intervencije VAR-a, jer je akciji za gol prethodio prekršaj. Na drugoj strani lopta je pogodila u ruku Otamendija, no nije dosuđen kazneni udarac za goste.

Remi znači da su obje momčadi nakon tri kola kvalifikacija za SP u Kataru 2022. godine, u kojima će se ukupno odigrati 18 utakmica, i dalje neporažene. Argentincima slijedi gostovanje kod Perua, a Paragvaj kod kuće dočekuje Boliviju.

Gostima je sinoć išlo sve od ruke, pa je Ekvador s 2:3 slavio kod slabe Bolivije u La Pazu, na stadionu koji se nalazi na čak 3600 metara nadmorske visine i nenaviknuti gostujući nogometaši znali su doslovno na njemu ostajati bez kisika. No "neosvojiva tvrđava" je ipak pala.

Bolivijci su poveli golom Arcea u 37. minuti, a za goste je izjednačio Caceido u 46. minuti. Preokret Ekvadoru donio je Mena u 55. minuti. Novo izjednačenje osigurao je Moreno pet minuta kasnije, no pobjedu gostima i treći poraz domaćinu u tri kola kvalifikacija donio je Gruezo u 88. minuti pogotkom za konačnih 2:3.

Bolivija - Ekvador 2-3 (Juan Arce 37, Marcelo Moreno 60/ Beder Caicedo 46, Ángel Mena 55, Carlos Gruezo 88-pen)
Argentina - Paragvaj 1-1 (Nicolás González 41/ Ángel Romero 21-pen)