Rijeka prekinula niz od četiri poraza

U posljednjem susretu 11. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Rujevica pobijedila Lokomotivu s 1-0 prekinuvši niz od četiri uzastopna poraza.

Rijeka je dočekala Lokose s četiri poraza u nizu, nakon što je izgubila tri europske (Real Sociedad 0-1, AZ 1-4, Napoli 1-2), te jednu ligašku utakmicu (Šibenik 0-2). Lokomotiva je također, tražila prekid serija od sedam susreta u Prvoj HNL bez pobjede.

Na kraju je domaćin imao više razloga za slavlje. Rijeka je pobijedila s 1-0, a pogodak odluke zabio je Robert Murić iz kaznenog udarca u 17. minuti. Jedanaesterac je skrivio Josip Pivarić igrajući rukom.

Domaćin je tijekom utakmice još dva puta pogodio okvir suparničkog gola. Murić je u 54. minuti pogodio gredu, dok je u 77. minuti vratar Lokomotive skrenuo loptu u gredu nakon Kulenovićeva udarca.

U prvom nedjeljnom susretu Dinamo je uvjerljivo s 5-0 porazio Istru 1961.

Na ljestvici vodi Dinamo s 26 bodova, šest više od Osijeka, dok je Gorica treća sa 16 bodova. Rijeka se probila na četvrto mjesto s 15 bodova.

Dodajmo kako Dinamo i Osijek imaju po jednu utakmicu manje, dok Gorica i Rijeka imaju po čak tri susreta manje.

Na začelju su Lokomotiva i Varaždin s po sedam bodova.