Vardy donio Leicesteru prvo mjesto

Nogometaši Leicestera pobijedili su u 8. kolu Engleske lige kod kuće Wolverhampton s 1-0 i preuzeli vodstvo na ljestvici.

Gol vrijedan liderske pozicije zabio je Jamie Vardy u 15. minuti iz kaznenog udarca, a Vardy je u 39. minuti imao novu priliku iz penala, ali mu je vratar Rui Patricio obrani udarac.

Leicester je vodeći s 18 bodova iz 8 utakmica i ima bod više od Tottenhama i dva više od Liverpoola i Southamptona, dok su Wolvesi osmi s 13 bodova.

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na gostovanju u West Bromwichu domaći Albion s 1-0 (0-0) i s nova tri boda se privremeno probili na vrh ljestvice engleske Premier lige.

Momčad Slavena Bilića doživjela i peti poraz u ovoj sezoni te ostala s tri boda na 18. poziciji, dok je Tottenham petom pobjedom došao na privremeno prvo mjesto ljestvice.

U nedjelju su na rasporedu i veliki derbi Manchester City - Liverpool (17.30 sati) i Arsenal - Aston Villa (20.15).

1. Leicester 8 6 0 2 18:9 18
2. Tottenham 8 5 2 1 19:9 17
3. Southampton 8 5 1 2 16:12 16
4. Liverpool 7 5 1 1 17:15 16
5. Chelsea 8 4 3 1 20:10 15
6. Everton 8 4 1 3 16:14 13
7. Crystal Palace 8 4 1 3 12:12 13
8. Wolverhampton 8 4 1 3 8:9 13