Remi u Bergamu, Roma slavila u Genoi, pogodak Pjace

Nakon što su Lazio i Juventus odigrali 1-1, i drugi derbi 7. kola talijanskog nogometnog prvenstva, ogled Atalante i Intera završio je istim rezultatom.

Inter je poveo u 58. minuti golom Lautara Martineza, a izjednačio je Aleksej Mirančuk u 79. minuti.

U domaćim redovima je Mario Pašalić igrao do 59. minute, dok Boško Šutalo nije ulazio u igru. Marcelo Brozović je igrao cijeli susret za Inter, a Ivan Perišić je dobio priliku u posljednjih 15 minuta.

Roma je na gostovanju u Genoi slavila s 3-1 uz tri gola Henrika Mhitarjan (45+2, 66, 85), dok je za domaći sastav zabio Marko Pjaca u 50. minuti.

Hrvatski nogometaš je zabio za 1-1 nakon odlične asistencije Gianluce Scamacce koji je izbacio Pjacu samog ispred suparničkog vratara. Bio je to njegov drugi gol ove sezone nakon što je zabio i Crotoneu.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Lazio i Juventus su odigrali 1-1. Osim izgubljena dva boda, momčad iz Torina je možda na dulje razdoblje izgubila i Cristiana Ronalda.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice Bologna - Napoli (18.00) i Milan - Verona (20.45).

Na ljestvici vodi Milan sa 16 bodova, Sassuolo ima 15, a Roma je sada treća s 14 bodova, dok Juventus i Atalanta imaju po 13 bodova.