Real Sociedad opet na vrhu nakon pobjede nad Granadom

Real Sociedad opet je na vrhu Primere nakon domaće pobjede nad Granadom 2-0 u 9. kolu Španjolske lige.

Granada je tijekom tjedna putovala na Cipar u Europskoj ligi i vratila se s više zaraženih igrača, ali La Liga nije udovoljila njihovu zahtjevu za odgodom ove utakmice. Tako su Baski lako došli do pete pobjede u nizu nad desetkovanim protivnikom, koji je u prvoj ekipi imao čak petoricu ispod 20 godina.

Nacho Monreal (22) i Mikel Oyarzabal (27pen) donijeli su pobjedu Sociedadu već u prvom dijelu, a kasnije domaćem Brazilcu Willian Joseu u 54. minuti penal obranio tek 18-godišnji vratar Granade Angel Jimenez, da bi u 86. minuti branič Reala Robin Le Normand dobio crveni karton. U sudačkoj nadoknadi penal je promašio i igrač Granade Darwin Machis.

Sociedad vodi s 20 bodova ispred Villarreala s 18.

Nogometaši Villarreala slavili su s 3-1 (2-1) na gostovanju kod Getafea.

Paco Alcacer je u 11. minuti donio prednost gostima. Arambarri je u 16. minuti izjednačio, ali već minutu poslije je Trigueros ponovno donio vodstvo "žutoj podmornici". Konačnih 3-1 postavio je Moreno u 62. minuti.

Hrvatski veznjak Ante Palaversa ostao je na klupi za pričuve domaće momčadi.