Messi ušao s klupe i zabio dva gola, Rakitić uspješniji od Budimira

Trener Barcelone Ronald Koeman izostavio je Lionela Messija iz početne postave u susretu 9. kola španjolskog prvenstva protiv Betisa, ali kada ga je uveo na početku drugog poluvremenu Messi je zabio dva pogotka za pobjedu 5-2.

Barcelona je povela golom Dembéléa u 22. minuti, a u 33. je mogla povećati prednost. No, Antoine Griezmann, koji nikako da se uklopi u igru Barcelone, nije iskoristio kazneni udarac. Obranio ga je gostujući vratar.

Betis se vratio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena pogotkom Antonia Sanabrije (45+2).

No, u drugom poluvremenu Barcelona se razgoropadila. Griezmann, koji u prvom dijelu nije zabio iz penala, uspio je zatresti mrežu u 49. minuti. Pola sata prije kraja susreta Betis ostaje s igračem manje jer je Aissa Mandi dobio crveni karton nakon što je igrao rukom na gol liniji. Messi je bio siguran realizator najstrože kazne u 61. minuti za 3-1.

Loren pogotkom u 73. minuti vraća nadu Betisu, ali u završnici susreta Barcelona postiže još dva gola. Najprije Messi u 82. minuti, a potom 17-godišnji Pedri u 90. za konačnih 5-2.

U prvom subotnjem susretu Huesca i Eibar su odigrali 1-1. Gosti su poveli preko Estebana Burgosa (38), a Huesca je izjednačila golom Rafe Mira (67).

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je drugo poluvrijeme u minimalnoj 1-0 (0-0) pobjedi Seville protiv Osasune. Jedini gol na utakmici postigao je Ocampos (59-11m).

Hrvatski napadač Ante Budimir odigrao je cijeli susret za Osasunu te je četiri puta zaprijetio protivničkim vratima. Njegov udarac u 6. minuti zaustavio je vratar Seville. U 23. je pokušao glavom, ali je bio neprecizan. Još dva puta u završnici utakmice pokušao je udarcima glavom zatresti mrežu, u 85. i drugoj minuti sudačke nadoknade, ali je i tada bio neuspješan.
Sevilla je sada 11. s 10 bodova, koliko ima i 12. Osasuna.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Atlético Madrid je kod kuće dobio Cádiz s 4-0, a Joao Félix bio je dvostruki strijelac (8, 90) te je asistirao Luisu Suárezu, koji je zabio u 51. minuti. Među strijelce se upisao i Marcos Llorente (22).

Hrvatski vratar Ivo Grbić ostao je na klupi za pričuve Atlético Madrida, dok je Šime Vrsaljko i dalje na listi ozlijeđenih.