Bruno Fernandes donio pobjedu Unitedu protiv Evertona

Manchester United u osmom je kolu engleske Premier lige pobijedio na gostovanju Everton 3:1 (2:1).

Domaćine je u vodstvo doveo Bernard u 19. minuti, ali samo šest minuta kasnije Bruno Fernandes izjednačuje rezultat na asistenciju Shawa. Isti je igrač postigao i gol u 32. minuti za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Edison Cavani petoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Fernandesa.

U prvih deset gostujućih utakmica u dresu Uniteda Fernandes je na učinku od čak deset golova i pet asistencija. U Premier ligi je ukupno zabio u dresu ekipe iz Manchestera 12 golova uz deset asistencija u 21 utakmici.

Manchester United je pobjedom stigao na 13. mjesto Premier lige s deset bodova nakon sedam odigranih utakmica, a Everton je na učinku od 13 bodova u osam utakmica te se nalazi na petom mjestu.