Dinamo do prve pobjede i preuzimanja skupine Europa lige!

Dinamo je u trećem kolu skupine K Europske lige zabio prvi gol i ostvario prvu pobjedu, s 1:0 pobijedio je austrijski Wolfsberger pogotkom Atiemwena u 76. minuti, čime je zasjeo na vrh skupine.

➡️ Gavranović: Idemo u lov na europsko proljeće
➡️ Peternac: Dokazali smo da imamo roster od 20 igrača
➡️ Otpisali Atiemwena, on "čudom" zaigrao i donio vrh ljestvice

Modri su cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više, no nisu bili posebno opasni. Ipak, prvu pobjedu i ukupno pet bodova na kontu osigurao je praktički "otpisani" Atiemwen samo dvije minute nakon što je u 74. ušao u igru.

Obje momčadi imale su uoči dvoboja velikih problema s koronavirusom, Modri su imali devet zaraženih igrača, uz trenera Zorana Mamića, umjesto kojeg je momčad vodio Alen Peternac, a Austrijanci nešto manje, "samo" osam zaraženih nogometaša.

U prvih pet minuta dvoboja na Maksimiru niz pogrešnih dodavanja na obje strane, a prvo veće uzbuđenje  dogodilo se u sedmoj minuti, kad su gosti tražili jedanaesterac zbog klizećeg starta Gvardiola.

U osmoj minuti opet gosti traže kazneni udarac, sad zbog navodnog Perićevog igranja rukom, no sudac se nije osvrtao na njihove zahtjeve, kao ni na proteste igrača Dinama minutu kasnije, kad je sudac procijenio da je Gvardiol visoko podigao nogu.

Wolfsberger je u prvih 15-ak minuta zaigrao visokim presingom prema domaćinu, koji je u čvrstom bloku.

Dino Perić zamijenjen je već u 17. minuti, a umjesto njega u igru je ušao Marin Leovac.

Prvu pravu priliku na utakmici imao je Mario Gavranović u 20. minuti. Ademi mu je podvalio loptu, a on je neometan pucao iz prve s 15 metara, no loše je to napravio i lopta je otišla iznad gola.

Potom je zaprijetio Mislav Oršić s 20 metara u 26. minuti, a četiri minute kasnije Dieng je nakon kontre gostiju ostao jedan na jedan s Gvardiolom, no zaustavio ga je vješto Dinamov branič.

Kad se već činilo da će prvo poluvrijeme proći bez većih uzbuđenja, Matthaeus Taferner dobio je na samom kraju drugi žuti, odnosno crveni karton, nepotrebno nagazivši suparnika na sredini terena, pa je tako Dinamu preostalo cijelo drugo poluvrijeme da s igračem više dođe do pobjede.

Na početku drugog dijela Alen Peternac je u igru umjesto Jakića uveo Kastratija.

Prva prijetnja u nastavku došla je u 50. minuti od Majera, koji je nakon lijepog driblinga pucao snažno, ali i neprecizno. U 61. minuti Oršić je zaprijetio iz slobodnog udarca, no lopta se od živog zida odbila u korner.

Sjajnu priliku Dinamo je imao u 74. minuti, Majer je izveo korner, Ademi pucao glavom, ali je gostujući vratar sjajno reagirao.

I onda je samo dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Moharramija hrvatskog prvaka u vodstvo u 76. minuti doveo Atiemwen! Majer je ubacio loptu s lijeve strane, Atiemwen ju je prihvatio leđima okrenut golu, uspio se okrenuti i s 10-ak metara prizemnim udarcem svladati Koflera!

Dinamo je u dvoboju protiv Wolfsbergera igrao bez Livakovića, Petkovića, Stojanovića, Theophile-Catherinea i Ivanušeca, dok kod Austrijanaca nije bilo Liendla, njihovog najboljeg igrača, strijelca i kapetana, a svi su utakmicu propustili zbog pozitivnih testova na COVID-19.

U drugoj utakmici ove skupine Vlašićev CSKA je s 3:1 poražen kod Feyenoorda.

Sva tri gola domaći je sastav postigao u razdoblju od samo 10 minuta sredinom drugog poluvremena, u strijelce su se upisali Haps (63), Kokcu (71) i Geertruida (72), a dojam je kako su i Haps i Geertruida mrežu Moskovljana zatresli iz zaleđa. Na konačnih 3:1 autogolom je smanjio Senesi (80-ag).

Na polovici natjecanja u skupini Dinamo je vodeći s pet bodova i razlikom pogodaka 1:0, slijede Wolfsberger i Feyenoord sa po četiri boda, dok je CSKA posljednji s dva boda.

Za tri tjedna u četvrtom kolu igrat će Wolfsberger - Dinamo i CSKA - Feyenoord.