Leipzig preokretom pobijedio europskog doprvaka PSG

Red Bull Leipzig pobijedio je u susretu trećeg kola skupine H Lige prvaka  europskog doprvaka PSG s 2:1.

Parižani su poveli golom Di Marije u šestoj minuti. Isti je igrač u 15. minuti propustio iskoristiti kazneni udarac, a Leipzig je izjednačio golom Nkunkua u 42. minuti. Potpuni preokret donio je Nijemcima Forsberg u 57. minuti iz jedanaesterca.

U startnoj 11-orki Leipziga bio je i bivši nogometaš Dinama Dani Olmo, koji je na terenu proveo 64 minute, a  PSG je nastupio bez čak sedam ozlijeđenih igrača, među kojima su i dvije najveće zvijezde Kylian Mbappe i Neymar.

PSG je rano poveo protiv Leipziga golom Di Marije u šestoj minuti. Upamecano je pogriješio i dodao Keanu, koji proigrava Argentinca, a on mirno zabija.

Veliku priliku imao je Leipzig u osmoj minuti, ali Navas je nevjerojatno obranio udarac Haidara s ruba peterca. Lopta se odbila Forsbergu, a njegov šut blokirao je Florenzi. PSG je uzvratio u devetoj minuti, opet prijeti Di Maria, no lopta je otišla u korner.

U 15. minuti loptu je rukom zaustavio u svom šesnaestercu večeras jako nesigurni Upamecano, Di Maria je krenuo izvesti kazneni udarac, pucao je snažno, ali previše po sredini vrata i Gulacsi je obranio njegov pokušaj!

Leipzig je izgledao prilično neorganizirano i u 39. minuti zamalo je to kasnio Keane. On je zatresao mrežu, ali gol je poništen zbog zaleđa.

Domaćin je ipak izjednačio u 42. minuti. Christopher Nkunku je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:1.

Na početku drugoga dijela bolje je zaigrao  njemački sastav. U 53. minuti Forsberg je lijepo prošao na lijevoj strani, no pucao je preko gola.

U 55. minuti Kimpembe je rukom smirio loptu i sudac Marciniak je nakon pregleda snimke dosudio kazneni udarac, koji je realizirao Forsberg za potpuni preokret Leipziga.

I kao da nije bilo dovoljno nevolja za Parižane, u 69. minuti ostali su s igračem manje nakon što je Gueye dobio drugi žuti karton zbog zakašnjelog starta na Haidari.

Do kraja ipak nije bilo golova, samo je posao očuvanja rezultata Leipzigu bio olakšan.

Rezultati susreta 3. kola dvoboja nogometne Lige prvaka:

Skupina E:
Chelsea - Stade Rennes 3-0 (Werner 10pen, 41pen, Abraham 50)
Sevilla - Krasnodar 3-2 (RAKITIĆ 54, En Nesyri 69, 72//Sulejmanov 17, Berg 21pen)

1. Chelsea 3 2 1 0 7:0 7
2. Sevilla 3 2 1 0 4:2 7
3. Rennes 3 0 1 2 1:5 1
4. Krasnodar 3 0 1 2 3:8 1