Real u uzbudljivoj utakmici svladao Inter, gol Perišića

Od susreta trećeg kola Lige prvaka najzanimljiviji je večeras bio sudar Real Madrida i Intera, u kojemu je Kraljevski klub slavio s 3:2, a u njemu su sudjelovala tri hrvatska reprezentativca, Luka Modrić u Realu te Ivan Perišić i Marcelo Brozović u Interu.

➡️ Liverpool deklasirao Atalantu, Bayern uvjerljiv u Salzburgu

➡️ Šestica Borussije Mönchengladbach u Kijevu, remi Lokomotiva i Atletica

Utakmica u Madridu imala je dinamičan početak, veliku šansu Real je imao već u četvrtoj minuti, Kroos je dodao do Asensija, a njegov udarac ispod grede obranio je Handanovič. Tri minute kasnije opasno je s 18 metara pucao Valverde. U 10. minuti je brzom kontrom uzvratio Inter, do lopte je na drugoj vratnici došao Perišić, koji je trebao pucati, no odlučio se na proigravanje do Braelle, koji je šutirao preko gola. Minutu kasnije zaprijetio je golu domaćina Lautaro Martinez, a novu priliku imali su gosti u 15. minuti, kada je Martinez dao povratnu loptu Vidalu, a njegov snažni udarac s ruba kaznenog prostora odlazi malo pred gola.

U 21. minuti sjajnu šansu za Real imao je Valverde nakon lijepe akcije Vazqueza i Benzeme, no iz poluvoleja je opalio previsoko.

Vodstvo Kraljevskom klubu osigurala je lošom reakcijom talijanska obrana. Jedna nepotrebna lopta poslana je s centra prema Handanoviču, presjekao ju je Benzema, zaobišao gostujućeg vratara i zatresao mrežu za vodstvo domaćina.

Prednost domaćina povisio je Sergio Ramos sjajnim skokom i udarcem nakon kornera u 33, minuti, no kad se činilo da će gosti potonuti samo dvije minute kasnije Lautaro Martinez ih je vratio u igru pogotkom za 2:1. Bila je to prelijepa akcija, Nicolo Barella je petom proigrao Argentinca, koji s 10-ak metara trese Realovu mrežu!

Drugo poluvrijeme bilo je lošije od prvoga, sve do 66. minute bez pravih prilika pred bilo čijim vratima, a nakon 21 minute igre u nastavku Lucas Vázquez je s 13 metara po sredini tukao pokraj vrata.

Onda je na scenu stupio Ivan Perišić, koji je na asistenciju Martineza u 68. minuti pogodio suprotni kut gola i izjednačio na 2:2!

U 75. minuti mogao je Inter doći do potpunog preokreta, lopta je nakon pogreške Realove obrane došla Lautaru Martinezu, no njegov udarac s 20 metara otišao je pored gola. I onda je došla kazna, u 80. minuti Rodrygo je na asistenciju Viniciusa vratio Real u vodstvo 3:2, što je bilo dovoljno za tešku pobjedu Zidaneove momčadi.

Luka Modrić ušao je u igru za Real u 78. minuti, Ivan Perišić odigrao je za Inter do 78. minute, a Marcelo Brozović je odradio svih 90 minuta za goste.

Rezultati utakmica 3. kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

Skupina A:
Lokomotiva Moskva - Atletico Madrid 1-1 (Anton Mirančuk 25-PEN/ José Giménez 18)
Salzburg - Bayern 2-6 (Mergim Berisha 4, Masaya Okugawa 66/ Robert Lewandowski 21-PEN, 88, Rasmus Kristensen 44-ag, Jérôme Boateng 79, Leroy Sané 83, Lucas Hernández 90+2)

Poredak:
1. Bayern 3 3 0 0 12:3 9
2. Atletico Madrid 3 1 1 1 4:7 4
3. Lokomotiva Moskva 3 0 2 1 4:5 2
4. Salzburg 3 0 1 2 6:11 1

Skupina B:
Šahtar Donjeck - Borussia Mönchengladbach 0-6 (Alassane Pléa 8, 26, 78, Valerij Bondar 17-ag, Ramy Bensebaini 44, Lars Stindl 65)
Real Madrid - Inter 3-2 (Karim Benzema 25, Sergio Ramos 33, Rodrygo 80/ Lautaro Martínez 35, Ivan Perišić 68)

Poredak:
1. Borussia Mönchengladbach 3 1 2 0 10:4 5
2. Real Madrid 3 1 1 1 7:7 4
3. Šahtar Donjeck 3 1 1 1 3:8 4
4. Inter 3 0 2 1 4:5 2

Skupina C:
Porto - Marseille 3-0 (Moussa Marega 4, Sérgio Oliveira 28-PEN, Luis Díaz 69)
Manchester City - Olympiakos 3-0 (Ferrán Torres 12, Gabriel Jesus 81, Joo Cancelo 90)