Šestica Borussije u Kijevu, remi Lokomotiva i Atletica

Odigrane su prve dvije utakmice 3. kola nogometne Lige prvaka.

U skupini A u Moskvi su domaćin Lokomotiv i madridski Atletico podijelili bodove odigravši 1:1, dok je u skupini B Borussia Mönchengladbach u Kijevu deklasirala Šahtar pobijedivši sa čak 6:0.

Atletico je poveo pogotkom Gimeneza u 18. minuti, a Lokomotiv je izjednačio sedam minuta poslije golom Antona Mirančuka s bijele točke nakon što je Hector Herrera igrao rukom. Hrvatski nogometaš Vedran Ćorluka nije igrao za Lokomotiv jer je ozlijeđen, kao ni Šime Vrsaljko za Atletico.

U Kijevu je golijadu Borussije Mönchengladbach u 8. minuti otvorio francuski napadač Alassane Plea koji je kasnije zabio još dva pogotka. Branič Šahtara Valerij Bondar zatresao je vlastitu mrežu u 17. minuti za 2:0 gostiju. Udarac je uputio Borussijin igrač Christoph Kramer, a na putu prema golu ispriječio se Bondar koji je loptu skrenuo u mrežu Šahtara.

Plea u 26. postiže svoj drugi pogodak za 3:0, a na odmor Borussia odlazi s prednošću od 4:0 nakon gola alžirskog braniča Ramyja Bensebainija u 44. minuti. Lars Stindl je zabio u 65. minuti za 5:0, a trostruki strijelac Plea u 78. minuti postavlja konačnih 6:0.

Za momčad iz Mönchengladbacha bila je ovo najveća gostujuća pobjeda u Europi još od 1973.

Od 21 sat na rasporedu je preostalih šest dvoboja u 3. kola u skupinama od A do D, a sastaju se Salzburg - Bayern, Real Madrid - Inter, Manchester City - Olympiakos, Porto - Marseille, Porto - Marseille, Midtjlland - Ajax te Atalanta - Liverpool.