Hoffenheim izgubio bez Kramarića od Union Berlina

U posljednjem susretu šestog kola njemačkog nogometnog prvenstva Union Berlin je na gostovanju pobijedio Hoffenheim sa 3-1.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 58. minuti kada je Robert Skov skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton.

Max Kruse je bio siguran s bijele točke i gosti su poveli u 60. minuti. Hohhenheim, koji je i dalje bez Andreja Kramarića koji se još oporavlja od koronavirusa, izjednačio je u 80. minuti golom Munasa Daboura. Međutim, Union Berlin je do kraja susreta zabio još dva gola za drugu pobjedu sezone, a golove su zabili Joel Pohjanpalo (85) i Cedic Teuchert (90+4).

Union Berlin je ovom pobjedom skočio na osmo mjesto s devet bodova, dok je Hoffenheim na 12. poziciji.

U vodstvu su Bayern i Borussia Dortmund sa po 15 bodova.

Hoffenheim - Union Berlin 1-3 (Dabour 80 / Kruse 60-11m, Pohjanpalo 85, Teuchert 90+4)

U nedjelju:
Freiburg - Bayer Leverkusen 2-4 (Holer 3, Petersen 72 / Alario 29, 42, Amiri 64, Tah 76)
Hertha Berlin - Wolfsburg 1-1 (Cunha 6 / Baku 20)