ABA liga: Split slavio u Zadru, Ciboni +41 protiv Koper Primorske

Košarkaši Cibone u susretu su 5. kola regionalne ABA lige kao domaćini u KC-u "Dražen Petrović" uvjerljivo svladali Primorsku iz Kopera sa 91:50 (21:11, 16:16, 24:11, 30:12), dok je u hrvatskom dvoboju Split slavio u gostima kod Zadra 72:66 (26:15, 13:19, 20:16, 13:16).

Protiv posljednjeg sastava lige Cibona je odigrala kvalitetnu utakmicu, vrlo brzo stekla opipljivu razliku koja je u nastavku samo rasla do konačnih +41. Josip Bilinovac je sa 21 košem bio najefikasniji kod Cibone, dok je Urban Durnik ubacio 13 poena za Primorsku.

Nakon pet kola Cibona je na omjeru pobjeda i poraza 2-3, dok je Primorska Koper i dalje bez pobjede.

U hrvatskom dvoboju 5. kola ABA lige Split je kao gost svladao Zadar sa 72:66 (26:15, 13:19, 20:16, 13:16).

Split je bolje otvorio utakmicu te vodio gotovo čitavim njezinim tijekom. Zadrani su zaostatak 13:26 s kraja prve četvrtine hvatali gotovo 20 minuta sve dok tri minute prije isteka treće četvrtine nisu poveli sa 49:47. No, ispostavit će se kako je to bilo njihovo jedino vodstvo na utakmici jer su Splićani odgovorili serijom 12:1 do kraja treće dionice igre.

U posljednjoj četvrtini Zadar se nije uspio približiti na razliku manju od četiri poena. Marko Luković je s 18 koševa predvodio Split, dok je Dominic Gilbert ubacio 13 poena za Zadar. Split je sada na omjeru pobjeda i poraza 2-3, a Zadar na 1-4.