Dinamo rutinski do tri boda u Šibeniku

U susretu devetog kola Prve HNL Dinamo je na gostovanju svladao Šibenik 2:0 (0:0). Uz susret Slaven Belupa i Varaždina, ovo je bila jedina odigrana utakmica ovog kola, ostale tri odgođene su zbog koronavirusa.

Iako je već u prvom poluvremenu imao nekoliko prilika Dinamo je postigao prvi gol u drugom dijelu. Goste je u vodstvo doveo Bruno Petković golom iz kaznenog udarca u 54. minuti. Pandža je igrao rukom u šesnaestercu, sudac Bebek se konzultirao s VAR-o te pokazao na bijelu točku. U 66. minuti Nikola Rak je imao sjajnu priliku za poravnanje, ali nije najbolje reagirao.

Prednost Dinama povećao je Mislav Oršić u 72. minuti nakon lijepe asistencije Lovre Majera. U 88. minuti moglo je biti i 3-0, Petković je s ruba kaznenog prostora odlično pucao, ali je pogodio vratnicu.

Zadnji put Dinamo je igrao na Šubićevcu 2012. godine kada su slavili s 3:0. Strijelci su bili dva puta Sammir i jednom Milan Badelj.

Na ljestvici Dinamo nakon osam odigranih utakmica ima 22 boda te je prva momčad lige. Gorica je druga sa šest bodova manje. Šibenik se nalazi na sedmom mjestu sa sedam bodova u devet utakmica.