Suarez zabio u pobjedi Atletica, Eibar iznenadio Sevillu

U zadnjem subotnjem dvoboju 7. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico je u Madridu svladao Betis sa 2-0 (0-0) i priključio se vodećoj skupini klubova pri vrhu ljestvice.

Vodstvo domaćoj momčadi donio je Marcos Llorente u prvom napadu u drugom poluvremenu. Konačnih 2-0 postavio je Urugvajac Luis Suarez u prvoj minuti suičevog dodatka, što mu je četvrti pogodak u dresu Atletica u La Ligi.

Betis je od 72. minute igrao s igračem manje, jer je izravni crveni karton dobio Montoya.

Hrvatski reprezentativac Ivo Grbić bio je pričuva prvom vrataru Atletica Janu Oblaku, a Šime Vrsaljko se još uvijek nije oporavio od ozljede koljena.

Nogometaši Eibara iznenadili su favoriziranu Sevillu na gostovanju u Andaluziji i pogotkom svog kapetana Kikea osvojili sva tri boda na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. Kike je za minimalnu pobjedu pogodio u 41. minuti na asistenciju Diopa. Iako je domaća momčad imala potpunu nadmoć i uputila čak 21 udarac prema vratima gostiju, a igrači Eibara samo tri, u Sevillinim pokušajima nije bilo dovoljno preciznosti.

Ivan Rakitić je bio u početnom sastavu domaće momčadi, a zamijenjen je u 80. minuti.

S minimalnih 1-0 slavila je i Osasuna koja je ugostila Athletic Bilbao. Za tri boda je strijelac bio Ruben Garcia, koji je u 81. minuti realizirao kazneni udarac.

U pobjedničkoj momčadi još uvijek nema hrvatskog reprezentativca Ante Budimira, koji se nakon posljednjih reprezentativnih akcija u klub vratio zaražen koronavirusom.

Nogometaši madridskog Reala su u prvoj subotnjoj utakmici, najvećem dvoboju u španjolskom nogometu, svladali Barcelonu na Camp Nou sa 3-1 (1-1), a pobjedu "kraljevskog kluba" zapečatio je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić lijepim pogotkom u 90. minuti.

Real je pobjedom došao do 13 bodova iz šest utakmica i zasjeo na vrh ljestvice španjolskog prvenstva s dva boda prednosti pred Atletico Madridom, Real Sociedadom i Villarrealom, a do četvrtog mjesta se sa deset bodova uspela Osasuna. Eibar je sa osam bodova na 11. poziciji, iznad Barcelone koja ima bod manje. Sevilla također ima sedam bodova i nalazi se na 13. mjestu.