Visoka pobjeda Cibone, Furnir slavio u Šibeniku

Cibona je u 6. kolu HT Premijer lige ugostila Vrijednosnice Osijek i došla do uvjerljive pobjede od 102:70.

Vrijednosnice su odlično otvorile utakmicu, povele su sa 4:13 te održavali vodstvo sve do osme minute kada Cibona izjednačuje za 16:16, prva četvrtina završava rezultatom 24:16. U drugu četvrtinu domaćin ulazi još jače i agresivnije te na poluvrijeme odlaze sa +13 za 48:35. Iskusnija ekipa Cibone do kraja povećava svoju prednost na +32 te
rutinski osvaja bodove.

Trener domaćina Ivan Velić na je raspolaganju imao više raspoloženih igrača pa je tako Toni Nakić zabio 21 poen, isto toliko je zabio i Igor Marić koji je tome dodao i šest skokova, Krešimir Radovčić je zabio 17 poena, uz šest asistencija i tri skoka.

Za Vrijednosnice najviše koševa postigli su Pavao Paić (18), Dylan James Frye (13) i Antonio Jordano (11).

U drugom večerašnjem susretu Furnir je u gostima svladao Šibenku s 90:74.

Na ljestvici vodi Cibona ispred Splita i Sonik-Puntamike. Furnir je šesti, Šibenka deveta, a Osječani su deseti.