Minimalna pobjeda Manchester Cityja protiv Arsenala

U derbiju 5. kola engleske Premier lige Manchester City je slavio kod kuće protiv Arsenala s 1:0.

U ne baš spektakularnoj utakmici momčad Pepa Guardiole je slavila pogotkom Raheema Sterlinga u 23. minuti kada je u mrežu pospremio odbijenu loptu nakon udarca Fodena. Guardiola je u ovoj utakmici igrao u neobičnoj formaciji 4-2-4, a Arsenal je bio blizu gola u nekoliko navrata, ali je sjajno reagirao golman Citya Ederson na šuteve Bukaya Sake i Pierre-Emericka Aubameyanga.

Ranije su Nogometaši Evertona i Liverpoola odigrali u gradskom derbiju 5. kola Engleske lige na Goodison Parku 2:2, pa je Everton i dalje ostao vodeći.

U spektakularnom Merseyside derbiju viđen je sjajan nogomet, četiri gola, pregršt šansi i crveni karton. Everton je u susret ušao kao vodeći sa sve četiri pobjede, a Liverpoolu je ovo bila prva utakmica nakon šokantnog 2:7 poraza kod Aston Ville. Redsi su dvaput vodili preko Manea (3) i Salaha (72), ali se Everton vraćao pogocima Keanea (19) i Dominica Calvert-Lewina (81), koji je tako zabio gol u svakom od dosadašnjih pet susreta prvenstva.

U 90. minuti napadač Evertona Richarlison zaradio je crveni karton zbog grubog starta na Thiagu Alcantari, a dvije minute kasnije Henderson je postigao gol za prvake, koji je poništen nakon odluke VAR-a zbog milimetarskog zaleđa Manea.

Chelsea i Southampton su u Londonu odigrali 3:3. Chelsea je vodio s 2:0 i 3:2, ali su se gosti ipak spasili poraza golom Jannika Vestergaarda u drugoj minuti sudačke nadoknade. Sva tri gola za domaće zabili su Nijemci - Timo Werner (15, 28) i Kai Havertz (59), dok su strijelci za Southampton još bili Danny Ings (43) i Che Adams (57). Mateo Kovačić nije bio u sastavu domaćih.

U posljednjem subotnjem dvoboju Premier lige Manchester United je u gostima svladao Newcastle s 4:1. Newcastle je poveo autogolom Shawa (2), ali je Manchester United uspio preokrenuti pogocima Maguirea (23), B. Fernandesa (86), Wan-Bissake (90) i Rashforda (90+6). Fernandes je u 59. minuti bio neprecizan s bijele točke.