Brekalo donio Wolfsburgu bod protiv Freiburga

U drugom kolu Bundeslige, Freiburg je na domaćem terenu odigrao s Wolfsburgom 1:1, a prvo poluvrijeme je obilježio pogodak Josipa Brekala za Wolfsburg.

Domaćin je poveo već u ranoj fazi susreta, Nils Petersen bio je strijelac u 11. minuti, na asistenciju Vincenza Grifa. Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo donio je Wolfsburgu izjednačenje iz slobodnog udarca u 42. minuti. Brekalo je snažno izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora i uz pomoć "živog zida" zakucao loptu pod gredu, Florian Müller, vratar Freiburga, nije imao izgleda.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila izjednačena rezultatski i u prilikama, a domaćin je imao i blagu prednost u posjedu lopte.

U drugom poluvremenu, Freiburg je zagospodario terenom i opsjedao gol vratara Wolfsburga - Pervana, ali nije bilo preciznosti kod domaćina. Freiburg je imao 19 udaraca na vrata Wolfsburga, od toga 7 u okvir gola.

Wolfsburg je tako došao do drugog remija na otvaranju prvenstva, dok je Freiburg nakon pobjede u prvom kolu upisao i prvi remi.