[VIDEO] Dinamo Kijev na korak do grupne faze Lige prvaka

Nogometaši ukrajinskog Dinamo Kijeva napravili su ogroman korak prema grupnoj fazi Lige prvaka nakon što su prvom susretu play-offa na gostovanju pobijedili belgijski Gent 2:1 (1:1).

U 9. minuti gostujuću momčad u vodstvo je doveo Supriaga.

Gent uzvraća preko Kleindiensta u 41. minuti, 16 minuta nakon što je ušao u igru umjesto Yaremchuka.

Od 53. minute Gent je s igračem manje nakon što je Bezus u razmaku od samo tri minute dobio dva žuta kartona. U 79. minuti kijevska momčad je iskoristila brojčanu prednost i preko De Pene povela 2:1.

Uzvratni susret na rasporedu je 29. rujna.

U ostalim susretima večeri Molde je remizirao s Ferencvarosom, koji je izbacio hrvatskog prvaka Dinamo, 3:3 dok je Olympiakos svladao Omoniju 2:0.

Nogometaši Ferencvaroša u prvom susretu play-offa na gostovanju kod Moldea su odigrali 3-3 nakon što su vodili sa 2-0.

Mađarski prvak je vodio 2-0, Norvežani su okrenuli rezultat s tri gola, no gosti su u samoj završnici uspjeli izboriti remi za uzvrat u Budimpešti.

Ferencvaroš je poveo već u sedmoj minuti golom Francka Bolija na asistenciju Endrea Botke. Domaćin je mogao izjednačiti u 15. minuti, no Leke James je pucao pored gola. U 53. minuti bilo je 2-0, a pogodak, baš kao i Dinamu, zabio je bivši igrač Lokomotive Myrto Uzuni. Ponovo je asistent bio Botka. Samo tri minute kasnije Molde je smanjio preko Jamesa, da bi Magnus Wolff Eikrem u 65. minuti izjednačio na 2-2.

Martin Ellingsen je u 83. zabio za veliki preokret, no u 87. minuti je španjolski sudac Carlos del Cerro Grande dosudi kazneni udarac zbog igranja rukom, a precizan je bio Igor Kharatin.

Olympiakos je teškom mukom slomio ciparsku Omoniju sa 2-0 golovima Mathieua Valbuene (69-11m) i Youseffa El Arabija (90+2).

Liga prvaka, doigravanje - prve utakmice
Gent - Dinamo Kijev 1-2 (Kleindienst 41//Supriahja 9, De Pena 79)
Molde - Ferencvaros 3-3 (James 55, Ekrem 65, Ellingsen 83//Boli 7, Uzuni 52, Kharatin 87pen)
Olympiakos - Omonia 2-0 (Valbuena 69pen, El Arabi 90+2)