Noćni spektakl na HRT-u: Jokić ili Leonard? Clippersi ili Nuggetsi?

Kad su Los Angeles Clippersi poveli protiv Denver Nuggetsa 3-1 u polufinalu Zapadne konferencije, spremali su se naslovi u američkim medijima o velikom okršaju Kawhija Leonarda i LeBrona Jamesa, Clippersa i Lakersa u finalu Zapada, ali, barem privremeno, ti naslovi su na čekanju jer su se Nuggetsi izvukli iz provalije i došli na korak do iznenađenja izjednačivši na 3:3 u seriji.

I  u petoj i u šestoj utakmici serije Clippersi su imali dvoznamenkastu prednost, u šestoj čak "+ 19" početkom treće četvrtine, ali Denver je oba susreta preokrenuo na krilima Nikole Jokića.

Srpski centar u prosjeku u seriji postiže 25.8 koševa uz 12 skokova te 5.5 asistencija. Druga violina u momčadi je Jamal Murray koji prosječno ubacuje 19.7 poena uz 6.7 asistencija. Gary Harris nakon povratka od ozljede nije u napadački najboljoj formi, ali u obrani odrađuje svoj posao. Mladi Michael Porter Jr. pokazao je u nekoliko navrata kako ga očekuje sjajna karijera ako nastavi u ovom ritmu napredovati.

Posebna priča je Jokić koji je nezaustavljiv, zabija sa svih pozicija, često to izgleda pomalo nezgrapno, "jedva" se odvaja od parketa, ali nevjerojatno je spretan s loptom u rukama i pogađa "nemoguće" šuteve usprkos dobroj obrani.

Kawhi Leonard najkonstantniji je u redovima Clippersa s 26 poena i devet skokova u prosjeku u seriji, ali ne zaostaje puno ni Paul George s 23.7 poena i 5.7 skokova koji igra puno bolju seriju nego protiv Dallasa u prvom krugu doigravanja.

Hrvatski centar Ivica Zubac igra vrlo dobro, prosječno ubacuje 7.5 poena i 8.2 skokova za nešto više od 26 minuta na parketu. Zanimljivo je kako rezultatski njegova momčad u doigravanju bolje stoji kad je on u igri nego njegova zamjena Montrezl Harrell, koji potpuno drugačiji tip igrača, puno bolji napadački, ali i niži i slabiji skakač i zaštitnik obruča od Hrvata. Zbog toga se očekuje kako bi veću minutažu trebao dobiti Zubac u odlučujućoj sedmoj utakmici.

Clippersi su bili veliki favoriti u ovoj seriji, ali Denver je pokazao zube i na rubu je da postane prva momčad u povijesti NBA lige koje ja u doigravanju dvaput uspjela preokrenuti 1-3 u seriji. U prvom krugu su tako slavili protiv Utah Jazza 4-3.

Utakmica se igra od 03:00, a ponoćni spektakl možete pratiti na Drugom programu HTV-a. Snimka je na rasporedu u srijedu od 17.43, također na Drugom.

U finalu Zapada čekaju Lakersi, a u finalu Istoka prvu utakmicu noćas igraju Boston Celticsi i Miami Heat.