U dramatičnom finalu Thiem preokrenuo 0:2 i osvojio US Open

Austrijanac Dominic Thiem je pobjedom nad njemačkim tenisačem Alexanderom Zverevom u nedjelju osvojio US Open, svoj prvi Grand Slam turnir u karijeri.

Dominic Thiem je u meču koji je trajao četiri sata i jednu minutu pobijedio Alexandera Zvereva s 2:6, 4:6, 6:4, 6:3 i  7:6 (6).

Njemački tenisač vodio je 0:2 u setovima i "breakom" u trećem setu je poveo 2:1 u gemovima, ali je Thiem u sljedećem, maratonskom gemu, nekako uspio vratiti se u meč i počeo je igrati sve bolje i bolje. Kod vodstva 5:4 oduzeo je Zverevu početni uadarc za osvajanje trećeg seta, a u izjednačenom četvrtom je s jednim "breakom" osigurao izjednačenje na 2:2 i odlučujući, peti set.

Izgledalo je da je momentum posve na strani Austrijanca, no peti set se zakomplicirao. Zverev je u prvom gemu došao do "breaka", odmah je prednost ispustio, ali uspio je još jednom oduzeti protivniku servis i povesti 5:3. Ipak, nije izdržao pritisak i Thiem je izjednačio na 5:5. Obojica su nervoznom igrom poklonili jedna drugome sljedeće servise i krenulo se u 13. igru. U njoj je Thiem poveo 6-4, imao je dvije meč-lopte, ali obje je poslao u aut. Iskoristio je ipak treću za veliki trijumf.

Dvadesetsedmogodišnji Thiem je na svjetskoj rang listi tenisača na trećem mjestu, a ovom pobjedom osvojio je svoju prvu Grand Slam titulu.