Gorica u drugom poluvremenu namučila PPD Zagreb

Rukometaši PPD zagreba su u sklopu ljetnih priprema nakon Gorenje Velenja, Nexe Našica i Trimo Trebnja odmjerili snage i s kolegama iz rukometnog kluba Gorica te su slavili s 31:24.

Dvoboj hrvatskih rukometnih prvaka i prvoplasirane ekipe Premijer Lige za prvaka prošle sezone odigran je u zagrebačkoj Areni.

U odnosu na jučerašnji susret s Trimom iz Trebnja, trener PPD Zagreba Igor Vori izmiješao je sastav, pa su ovoga puta s tribina dvoboj odgledali lakše ozlijeđeni Marin Šipić, kao i Mario Vuglač, David Mandić i Nemanja Obradović.

Zagreb je dvoboj otvorio pogotkom Vlade Matanovića iz jednog kontranapada, a u uvodnih desetak minuta kao najraspoloženiji u napadačkom segmentu igre uz spomenutog Matanovića s dva je pogotka bio Matej Hrstić.

Do konca prvog poluvremena Zagrebova je prednost neumoljivo rasla, a u postizanju golova prednjačili su Davor Ćavar i Žiga Mlakar, svaki s po četiri postignuta gola. Konačni rezultat na kraju prvog poluvremena je bio 19:10 u korist najboljeg hrvatskog kluba.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti, koji na krilima nekoliko sjajnih obrana Stipe Purića smanjuju prednost Zagreba u uvodnim minutama nastavka, pa u 40. minuti na semaforu stoji 22:15 za PPD.

Drugih 30 minuta rezultatski je na kraju pripalo Gorici, a konačan rezultat utakmice bio je 31:24 (19:10) u korist najboljeg hrvatskog kluba.

Najbolji u redovima PPD Zagreba s pet je postignutih pogodaka bio Davor Ćavar, dok su Josip Božić-Pavletić i Žiga Mlakar dodali sva po četiri gola. Matej Ašanin skupio je pet, a Todor Jandrić tri obrane.

Kod gostiju Ljaljek, Bura i Ceković su zabili po četiri pogotka.