Hajduk pobjedom protiv Istre 1961 otvorio novu sezonu

Nogometaši Hajduka su u prvom kolu nove sezone Prve HNL na domaćem  terenu pred praznim tribinama Poljuda osvojili tri boda svladavši Istru 1961 2:0 (0:0).

U prvom je poluvremenu Hajduk imao inicijativu, ali bez izrazitih prilika do same završnice. Kapetan Hajduka Mijo Caktaš primio je loptu kojom ga je uposlio Gyurcso u 43. minuti, pucao je s pet metara, no branio je vratar Istre. Odbijenu loptu nije dobro iskoristo Jradi.

U 59. minuti Gržan se sjurio prema golu Posavca 1 na 1, ali nije se dobro snašao i lopta mu je pobjegla. Bila je to najbolja prilika Istre na utakmici. Hajduk je do vodstva uspio doći u 72. minuti kad je udarac Caktaša u mrežu gostiju skrenuo Dimitrov. U 84. minuti domaćini su stigli i do drugog gola kad se među strijelce upisao Gyurcso.

Utakmicu je sudio Mario Zebec.

U prvoj utakmici nove sezone Prve HNL, odigranoj u petak, Gorica je kao gost svladala Varaždin sa 5-1.

U subotu je Rijeka na Rujevici preokretom došla do pobjede 2-1 protiv novog prvoligaša Šibenika, dok su nogometaši Osijeka i Slaven Belupa u Gradskom vrtu odigrali 0-0.