Liga prvaka: City pobijedio Real, Juventus ispao unatoč pobjedi

Manchester City pobijedio je Real Madrid i u uzvratu s 2:1 i prošao u četvrtfinale Lige prvaka. Juventus je pobijedio Lyon s 2:1, ali zbog gola u gostima, Lyon prolazi dalje. Juventusu nisu pomogla ni dva gola Ronalda.

Manchester City je poveo već u 9. minuti pogotkom Raheema Sterlinga nakon velike pogreške Realova braniča Raphaela Varanea. Madriđani su izjednačili u 28. minuti, a strijelac je bio Karim Benzema. Nakon nove pogreške Varanea Manchester City je u 68. minuti poveo s 2-1, a strijelac je bio Brazilac Gabriel Jesus. Tragičar dvoboja bio je francuski reprezentativni branič Raphael Varane.
Manchester City će u četvrtfinalu Lige prvaka igrati protiv Lyona koji je iznenađujuće izbacio Juventus.

Manchester City-Real Madrid 2:1 (2:1, prva utakmica)

Kraj utakmice! Pobjeda Manchester Cityja i prolaz u četvrtfinale!

85'- David Silva puca preko gola iz slobodnog udarca

83' Carvajal iz igre - Vazquez u igru kod Reala, Valverde u igru - Modrić iz igre, Hazard iz igre - Jović u igru

81'Izlazi Sterling, ulazi David Silva u igru

City dobro stoji u obrani, Real je preuzeo posjed lopte, lopta je uglavnom kod Modrića

75'- Jesus neprecizno preko gola

68'- GOL- Jesus dovodi u vodstvo City, nova greška Vranea! Varane vraća loptu Courtoisu, loptu presjeca Jesus i zabija za vodstvo Cityja, Real sve dalje od četvrtfinala

67'- Foden izlazi, ulazi Bernardo Silva

63'- Benzema se oslobodio braniča Cityja, puca ravno u Edersona

61' Ulazi Asensio umjesto Rodryga, asistenta kod gola Reala

City je ubacio u višu brzinu, Gundogan i Cancelo stvaraju problema obrani Reala, pogotovo Carvajalu

46'- Kreće drugi dio, De Bruyne sjajno dodavanje za Sterlinga, Courtois spašava Real

Kraj prvog dijela

41'- Courtois ima problema kod ispucavanja lopte, Foden je imao priliku kazniti Realovu nesigurnu obranu

36'- Joao Cancelo puca u donji lijevi kut Courtoisa, koji je imao problema s odbijenom loptom

32'- Walker se oslobodio čuvara i puca preko gola Courtoisa

28'- GOL- Benzema glavom zabija u donji desni kut za izjednačenje

21'- Hazard puca u donji lijevi kut, opet brani Ederson

20'- Benzema se lijepo oslobodio čuvara i pucao u lijevi dio gola Edersona, ali Brazilac brani

Obrana Real Madrida djeluje poprilično nesigurno, tek sada su povezali redove

15'- Sterling se namješta i puca preko gola Courtoisa, Militao samo pogledom prati akciju

11'- Gundogan i Foden stvaraju neprilike obrani Reala

9' GOL- Velika greška Varanea, Sterling zabija za vodstvo, City sve bliže četvrtfinalu

6'- De Bruyne se našao u prilici za udarac na gol Reala, puca, ali Militao odbija u korner

1'- Krenuo je susret na Etihadu

Juventus-Lyon 2:1 (0:1, prva utakmica)

Francuski Lyon izbacio je Juventus Maurizija Sarrija, čija je trenerska sudbina zapečaćena ispadanjem iz Lige prvaka. Lyon je sačuvao prednost iz prve utakmice, a ključnim se pokazao pogodak Depaya već u 12. minuti. Ronaldo je postigao dva gola, ali Lyon se pokazao u Torinu kao organiziranija ekipa.

Iako su zadnjih pet mjeseci odigrali tek jednu natjecateljsku utakmicu, Francuzi su počeli hrabro i u 12. minuti došli do vrijednog gola u gostima. Bentancur je srušio Aouara, a sudac Zwayer uz pomoć VAR-a dosudio penal, iz kojeg je Nizozemac Memphis Depay "panenkom" doveo Lyon u vodstvo. Juve nije dobro reagirao na šokantni zaostatak, ali je ipak u 43. minuti došao do poravnanja iz dvojbenog kaznenog udarca. Depay je sada bio tragičar jer je igrao rukom, a Cristiano Ronaldo ne griješi s 11 metara.

Drugi dio je počeo vrlo nervozno, a u 60. minuti Ronaldo je odapeo s 30-tak metara i pogodio same rašlje.  Bio je to njegov ukupno 25. gol u osmini finala Lige prvaka.

Kraj utakmice! Lyon prolazi dalje, Juventusu nisu pomogla ni dva gola Ronalda!

U 78. minuti utakmice došlo je do novih problema za Juventus. Napravila se velika gužva u kaznenom prostoru, Dembele je pao nakon što je Ramsey ispucao loptu i, činilo se, zahvatio i njega tim potezom, ali Zweier nije dosudio kazneni udarac. Sudac je konzultirao VAR i prosudio da nije bilo temelja za kazneni udarac.

63'- Bernardeschi i Bonucci rade probleme u kaznenom prostoru Lyona

60'- GOL- Ronaldo dovodi Juventus u vodstvo, Bernardeschi je asistirao

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Juventus je krenuo otvoreno, potrebna su im dva gola za prolaz u četvrtfinale

43'- GOL
- Ronaldo iz penala zabija za 1:1, drži nadu za momčad iz Torina. Depay je igrao rukom nakon slobodnog udarca Miralema Pjanića, sudac je pokazao na bijelu točku

Juventus ima više pokušaja na vrata Lyona, ali i Francuzi su opasni u kontra napadima

20'- Bernardeschi je prošao trojicu igrača u kaznenom prostoru Lyona i došao pred Lopesa, ali iz mrtvog kuta nije mogao pogoditi gol jer mu je branič Lyona uklizao i izbio loptu

12'- GOL- Zabio je s bijele točke Memphis Depay

10'- Jedanaesterac za Lyon! Caqueret je ušao u kazneni prostor i prošao Bentancura koji ga je neoprezno srušio i napravio kazneni udarac.

1'- Krenuo je susret u Torinu.