Rijeka golom Halilovića stigla do šestog naslova u Kupu!

Nogometaši Rijeke osvojili su Hrvatski nogometni kup svladavši u finalu u Šibeniku Lokomotivu 1:0.

Pogodak vrijedan trofeja postigao je Tibor Halilović u 76. minuti.  Rijeci je ovo šesti osvojeni kup, dok je Lokomotiva i dalje bez trofeja, uz dva poraza u finalu.

Riječani su u tvrdoj utakmici slavili golom Halilovića, iako je Lokomotiva imala bolje šanse na utakmici. No, presudilo je iskustvo Riječana, koji su u zadnje četiri godine čak triput osvajalo pokal.

U vrlo opreznom prvom poluvremenu, gotovo i bez ijedne poluprilike, Lokomotiva je u 42. minuti skoro stigla do gola, ali je udarac Tolića obranio nogama vratar Pandur.

U drugom dijelu igrao se puno bolji nogomet, a već na početku, u 52. minuti Kastrati je pogodio vratnicu. U 63. minuti, nakon prekršaja Escovala nad Kastratijem, sudac  Pejin je dosudio kazneni udarac, ali je nakon intervencije VAR-a promijenio odluku i dosudio samo slobodni udarac.

U 76. minuti Rijeka je zabila iz prve prave šanse i nakon duge akcije u kojoj je Pavičić pronašao Tibora Halilovića, a ovaj sam s deset metara lako pogađa mrežu.

Osam minuta prije kraja Grbić brani opasan udarac Čolaka glavom, a u 93. minuti igrač Lokomotive Jakić je pogodio gredu u zadnjoj šansi za promjenu rezultata.

RIJEKA - LOKOMOTIVA 1-0
(Halilović 76)

RIJEKA: Pandur; Galović, Velkovski, Escoval; Štefulj (Tomečak, 90+5), Lončar, Pavičić (Capan, 89), Halilović, Braut; Čolak, Andrijašević (Lepinjica, 46)

LOKOMOTIVA: Grbić; Čeliković, Kolinger, Mersinaj (Budimir, 78), Karačić; Cokaj (Jakić 71), Marković, Petrak (Sammir, 78); Uzuni, Tolić, Kastrati

---

KRAJ UTAKMICE! RIJEKA JE POBJEDNIK KUPA!

96' - slobodan udarac Rijeke, no ipak previsoko

94' - Tomečak ulazi u igru umjesto Štefulja

93' - greda Lokomotive! fantastičan udaraca Kristijana Jakića koji je naletio na loptu, ali okvir gola spriječio je izjednačenje na Šubićevcu

- čak sedam minuta sudačke nadoknade!

90' - propuštena prilika Lokomotive, no lopta odlazi iznad grede

89' - Pavičić napušta igru, a završnici će zaigrati Capan

87' - promašaj Čolaka, Grbić brani! prvi strijelac HNL-a imao je priliku zapečatiti pobjedu, no na mjestu je bio vratar Lokosa

85' - iz igre izlazi Čeliković, ušao je Marković

82' - umalo još jedan pogodak Lokomotive, Antonio Čolak u sjajnoj prilici zabiti glavom, no sjajno je obranio Grbić i ostavio utakmicu u neizvjesnosti, 'požutio' je Čeliković

80' - žuti karton za Lepinjicu

78' - trener Lokomotive odmah mijenja, i to duplo - izlaze Petrak i Mersinaj, a u igru ulaze Sammir i Budimir

76' - GOOOOL! Tibor Halilović zabio je za vodstvo Rijeke!

74' - žuti karton Velkovskom zbog prekršaja na Uzuniju

71' - prva promjena za koju se odlučio Goran Tomić, izlazi Enis Cokaj, u igru će Kristijan Jakić

70' - nova pauza na Šubićevcu kako bi se igrači okrijepili
67' - suci su prosudili da je ruka na ramenu Kastratija bila van kaznenog prostora! Nema kaznenog udarca, već samo slobodni udarac, Tolić puca, ali lopta odlazi preko gola

65' - žuti karton za Escovala

64' - kazneni udarac za Lokomotivu! Kastrati je prošao Escovala koji ga je srušio, a Pejin je pokazao na bijelu točku, čeka e provjera VAR-a

52' - prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je Cokaj

50' - izvrsna akcija Lokosa, no 'veza' Kastrati - Uzuni nije završila pogotkom

49' - sjajna prilika za Rijeku, Halilović opasnim udarcem zaprijetio Lokomotivi

46' - počelo je drugo poluvrijeme i prva izmjena na utakmici, umjesto 'nokautiranog' Franka Andrijaševića u igri je Ivan Lepinjica

---

Kraj prvog poluvremena, nema golova na Šubićevcu.

- igrat će se dvije minute sučeve nadoknade

44' - Braut je sjajno ubacio loptu iz auta, Pavičić je prebacio, ali Mersinaj je u jakom sudaru odnio loptu i spriječio Andrijaševića koji je ostao ležati

42' - velika prilika za Lokomotivu u samoj završnici, no sjajno se snašao Pandur nakon udarca Tolića

36' - prve iskrice među igračima, dosad sudac Pejin nije imao previše posla, bezazleni start na centru uzburkao duhove, no sve se smirilo bez jače sučeve intervencije

30' - uzvraća Lokomotiva kontrom po desnoj strani, odlična prilika Kastratija koji nije uspio zahvatiti loptu

28' - Rijeka pritišće, Halilović proigrao Pavičića, no braniči Lokosa na mjestu

27' - korner za Rijeku, Lončar sjajno ubacio, no na kraju još jedan udarac iz kuta za Riječane

23' - pauza na Šubićevcu, osvježenje za igrače, prilika za predah i dodatne upute igračima

20' - malo uzbuđenja na utakmici, Uzuni primio loptu u kaznenom prostoru, no lopta odlazi iznad grede

18' - nakon pogreške Velkovskog, obećavajuću akciju igrači Lokomotive nisu uspjeli pretvoriti u priliku za pogodak

11' - drugi korner za Rijeku, sjajna prilika za branitelje naslova, Lončar je izveo korner, no nakon izvrsnog ubačaja neprecizan je bio najbolji stirjelac lige Čolak

10' - prvih deset minuta utakmice je za nama, igra se brzo, dinamično, s puno truda

6' - Halilović je ubacio iz kuta za Riječane, lopta se odbila do Lončara na desetak metara, ali udarac nije bio dobar

1' - počeo finalni dvoboj Hrvatskog nogometnog kupa

---

Stigli su i sastavi kojima će momčadi otvoriti finale. Evo početnih 11 u izboru Simona Rožmana i Gorana Tomića.

RIJEKA: Pandur, Escoval, Velkovski, Galović, Braut, Halilović, Pavičić, Lončar, Štefulj, Andrijašević, Čolak

LOKOMOTIVA: Grbić, Karačić, Mersinaj, Kolinger, Čeliković, Cokaj, Tolić, Kovačić, Kastrati, Petrak, Uzuni

Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Goran Perica
Četvrti sudac: Marko Matoc