Rijeka golom u 93. minuti na Poljudu zadržala nadu za Ligu prvaka!

Rijeka je  u uzbudljivom dvoboju pretposljednjeg, 35. kola HNL-a pobijedila Hajduk na Poljudu s 3:2 pogotkom Nina Galovića u trećoj minuti sudačke nadoknade!  Riječani su ovom pobjedom u dvoboju u kojem je Hajduk imao inicijativu, ali gosti su zabijali, uoči raspleta u posljednjem kolu ostali u igri za drugo mjesto i kvalifikacije Lige prvaka!

S tri boda Hajduk bi preskočio Rijeku i izbio na četvrto mjesto, dok je Rijeka nakon remija Lokomotive i Gorice dramatičnom pobjedom na Poljudu zadržala izglede za drugo mjesto i Ligu prvaka, iako su prvi favoriti za taj uspjeh i dalje Osijek i Lokomotiva, koji imaju po 62 boda i sastaju se međusobno u Gradskom vrtu, dok je Rožmanova momčad trenutačno četvrta sa 61 bodom.

U veoma sadržajnom Jadranskom derbiju, zbog kazne Hajduku odigranom pred praznim stadionom, Rijeka je dva puta vodila golovima Čolaka (19, 44), Hajduk se dva puta uspijevao vratiti preko Eduoka (39) i Caktaša (69-11m), ali nakon što je Galović (90+3) u sudačkoj nadoknadi postigao i treći pogodak za goste domaći više nisu imali vremena za povratak.

Hajduk je od početka imao terensku inicijativu, ali Riječani su bili efikasniji. Gosti su poveli golom Čolaka u 19. minuti nakon velike pogreške Hajdukove obrane, koja je ostavila Lončara samog, a on je pronašao Čolaka, koji s 10 metara trese mrežu.

Izjednačila je Tudorova momčad zasluženo nakon perioda dominacije pogotkom Eduoka u 39. minuti. Sjajno mu je asistirao Jradi. Ipak, do kraja prvog poluvreremena Rijeka je opet povela nakon što je u 45. minuti svoj drugi gol zabio glavom Čolak, ovaj put na precizno nabacivanje Štefulja.

Zanimljivo, Čolak je minutu kasnije, nakon lakta u glavu u zračnom duelu, dobio crveni karton, ali sudac Batinić se nakon gledanja snimke predomislio i dodijelio mu žuti karton.

Drugo poluvrijeme počelo je u mirnijem tonu, a bilježimo udarac Jaira ljevicom iz voleja u 49. minuti, koji je otipao pored vratnice. U 60. minuti gužva pred golom Hajduka, koju nekako ipak raščišćava Juranović izbacivanjem lopte u korner.

I onda su Splićani izjednačili. Raspopović je nakon udarca iz kuta igrao rukom i sudac je pokazao na bijelu točku, a Mijo Caktaš je u 69. minuti bio precizan.Pet minuta kasnije mogao je Caktaš postati veliki junak preokreta, no nakon izvrsnog ubačaja Juranovića glavom je pucao pored okvira gola!

I onda je u trećoj minuti sudačke nadoknade rođeni Splićanin u dresu Rijeke Nino Galović bio najviši u skoku nakon udarca iz kuta i glavom je poslao loptu u domaću mrežu! Rijeka je pobijedila s 3:2!

Ranije u nedjelju su Lokomotiva i Gorica na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igrali 1:1.

u posljednjem kolu sastat će se upravo Osijek i Lokomotiva u izravnom dvoboju za drugu poziciju. No, u slučaju neodlučenog rezultata do drugog mjesta može i Rijeka ako na svom terenu svlada Istru 1961. U slučaju da Osijek i Lokomotiva završe s istim brojem bodova, u prednosti će biti Osijek jer je u dosadašnja tri međusobna ogleda ovih suparnika ostvario dvije pobjede. Gorica je i s ovim bodom ostala šesta sa 48 bodova, devet manje od petog Hajduka, a 10 više od sedmog Slavena Belupa.

Dinamo je sa 77 bodova osigurao naslov, dok je Inter sa samo 17 bodova uverljivo posljednji i ispao je iz lige.

REZULTATI 35. KOLA,
Petak:
Slaven Belupo - Inter 3-1 (Bačelić-Grgić 42, Etoundi 49, Krstanović 53-11m / Andrić 12)