Barcelona u zadnjem kolu "demontirala" Alaves

Nogometaši Barcelone pobijedili su kao gosti Alaves s uvjerljivih 5-0 (3-0) u prvoj utakmici posljednjeg, 38. kola španjolskog prvenstva, koja nije imala nikakvu rezultatsku važnost ni za jednu momčad.

Barceloni ništa nije moglo donijeti pomak s drugog mjesta, a Alaves je u prethodnom kolu osigurao opstanak u Primeri.

Fati je u 24. minuti načeo mrežu domaće momčadi nakon ubačaja Lea Messija. Deset minuta poslije kapetan Barcelone je postigao pogodak za 2-0 na asistenciju Puiga, a u 44. minuti je Luis Suarez nakon sjajne akcije povisio na 3-0. U 57. minuti je Nelson Semedo pogodio za 4-0, a po drugi put se u ulozi asistenta našao Puig. U 75. minuti je Leo Messi postigao svoj drugi pogodak, a drugu asistenciju na utakmici upisao je i Jordi Alba.

Ivan Rakitić nije bio u Barceloninom sastavu zbog žutih kartona.

Nogometaši Villarreala i Valladolida prekinuli su niz poraza i pobjednički završili nastup u španjolskom prvenstvu, svladavši Eibar sa 4-0 (0-0), odnosno Betis sa 2-0 (1-0).

Villarreal je do uvjerljive pobjede nad Eibarom stigao tek u završnici utakmice. Zambo je doveo domaće u vodstvo u 71. minuti. Gerard Moreno je pogocima u 86. i 89. minuti osigurao pobjedu 'žutoj podmornici', a konačnih 4-0 postavio je Gomez u četvrtoj minuti sučevog dodatka.

Valladolid je vodeći pogodak postigao u prvoj minuti sučevog dodatka prvog poluvremena, a strijelac je bio Guardiola. Plano je u 63. minuti pogodio za 2-0.

Villarreal je sa 60 bodova završio sezonu na petom mjestu koje vodi u Europsku ligu. Valladolid je na 13. poziciji sa 42 boda, koliko ima i Eibar na 14. mjestu, a Betis je sa bodom manje 15.

U Ligi prvaka će sljedeće sezone u Real Madrid i Barcelonu igrati Atletico Madrid i Sevilla.