Šok za Bilićev WBA, više ne ovisi samo o sebi

West Bromwich Albion, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, napravio je veliki kiks u 45. kolu engleskog Championshipa izgubivši od sedamnaestog sastava druge engleske lige Huddersfielda 2:1 (1:1).

Willock je šokirao goste u četvrtoj minuti igre dok je krajem prvog poluvremena, točnije u 42. minuti, O'Shea izjednačio na 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Smith Rowe u 86. minuti.

WBA sada ima 82 boda, na drugom je mjestu lige, ali ima utakmicu više od najvećeg konkurenta Brentforda. Na vrhu je Leeds United s 87 bodova, a treći Brentford ima 81. Poraz WBA u Huddersfieldu ujedno je i teoretski osigurao povratak Leeds Uniteda u društvo najboljih nakon 16 godina.

Izravni plasman u Premier ligu sljedeće sezone izborit će dvije prvoplasirane momčadi, dok će sastavi koji sezonu završe između trećeg i šestog mjesta igrati doigravanje za posljednje treće mjesto koje vodi u društvo najboljih.

WBA će u posljednjem kolu dočekati 16. Queens Park Rangers. Brentford, koji je u nastavku natjecanja pobijedio u svih sedam utakmica, će u subotu gostovati kod 17-plasiranog Stoke Cityja, a u zadnjem ugostiti posljednjeplasirani Barnsley.

WBA bi tako po prvi put mogao ostati bez jedne od prve dvije pozicije na ljestvici nakon čak 35 kola u slučaju da Brentford u subotu ne izgubi na gostovanju kod Stoke Cityja. U slučaju remija Stokea i Brentforda, Brentford će preskočiti WBA prije posljednjeg kola zbog bolje razlike pogodaka.