Real kolo prije kraja osvojio 34. naslov prvaka Španjolske!

Real Madrid je u 37. kolu La Lige s 2:1 pobijedio Villarreal i kolo prije kraja prvenstva osigurao  svoj 34. naslova prvaka Španjolske!

"Kraljevski klub" je dva kola prije kraja prvenstva i s četiri boda prednosti pred Barcelonom kod kuće od 21 sat dočekao Villarreal i pobijedio s 2:1, pa sad kolo prije kraja, jer Barcelona je danas poražena,  ima sedam bodova prednosti.

Modrićevoj generaciji nedostaju dva trofeja da nadmaši najveću u povijesti, Di Stefanovu

Prvi gol na Santiago Bernabeuu zabio je Karim Benzema u 29. minuti na asistenciju Luke Modrića, a drugi je dodao Francuz u 77. minuti iz kaznenog udarca.

Zanimljivo, Real je taj penal izveo dvaput. Prvo ga je izveo Sergio Ramos, koji je dodao Benzemi, a ovaj je utrčao i zabio, no sudac je gol poništio jer je ranije utrčao Gaspar. Potom je na bijelu točku loptu stavio Benzema i ipak na "normalan" način postigao svoj drugi gol.

Priči nije bio kraj, Villarreal je u 84. minuti smanjio zaostatak na 2:1 pogotkom Vicentea Iborre, koji je glavom u mrežu poslao loptu nakon nabačaja Gaspara, no to nije bilo dovoljno.

Luka Modrić igrao je do 85. minute, kad ga je u sklopu trostruke zamjene zamijenio Federico Valverde. Osim Luke, u istoj minuti izašli su još Kroos i Carvajal, a ušli Isco i Vazquez.

Da stvar bude bolja za Zidaneovu momčad, iako su ovisili samo o sebi i večerašnja pobjeda im je svakako donosila naslov, i drugoplasirana Barcelona je na svom terenu  u istom terminu poražena s 2:1 od Osasune. Gosti su poveli pogotkom Josea Arnaiza u 16. minuti, a u 62. minuti izjednačio je Lionel Messi prelijepim golom iz slobodnog udarca. No, Roberto Torres je u 94. minuti, i uz igrača manje Osasune, pogodio za pobjedu gostoju!

Naime, od 78. minute Osasuna je na Nou Campu ostala s igračem manje nakon što je crveni karton zbog starta na Clementu Lengletu dobio Enric Gallego. Sudac je prvo Gallegu dao žuti karton, no nakon provjere s VAR-om odlučio se na izravni crveni. Kataloncima to nije pomoglo, u preostalih 15-ak minuta s brojčanom nadmoći nisu uspjeli zabiti za pobjedu,  nego su još i primili gol.

Mallorca je domaćim porazom od Granade (1:3) ispala iz lige i pridružila se Espanyolu, a Ante Budimir je odigrao cijelu utakmicu za otočku momčad. U opasnosti je i Celta, koja je u Vigu poražena od Levantea (2:3), pa im se na bod približio Leganes, koji je slavio kod Athletica u Bilbaou (2:0). Filip Bradarić je ušao u igru za Celtu u 48. minuti.